Авто на іноземній реєстрації: як вирішити проблему?

28 мая 2017 | Автор: | Комментариев нет »

На сьогодні ситуація з авто на іноземній реєстрації наступна. Ми з паном Парасюком дискутували. Він дійсно хоче узаконити спосіб ввезення таких автомобілів, який дискримінує українських громадян - тобто користуватись таким способом можуть лише ті, хто має родичів за кордоном або можливість постановки авто на облік на литовську чи російську фірму. Я пропоную вирішити проблему іншим чином. Дати можливість ввозити авто не лише вибраним, а всім громадянам. По-перше, скасувати мито на імпорт авто з ЄС. Чому? Тому що у нас не діє Угода про вільну торгівлю з ЄС. Якщо це Угода про вільну торгівлю, то ця торгівля повинна бути вільною, безмитною. А у нас згідно з цією Угодою прописано 10-річний перехідний період, під час якого буде мито на автомобілі. Я пропоную внести зміни парламентарям – скасувати імпорт на мито.

Що таке зробити нульове мито на автомобілі з ЄС? В Угоді прописаний семирічний перехідний період, під час якого на українські автомобілі, вироблені в Україні, буде 10% мито, і на європейські автомобілі теж буде мито, яке буде зменшуватись кожен рік на 1% протягом десяти років. Пропоную скасувати це мито, щоб зробити доступнішими автомобілі для українців, внести цю зміну в Угоду з ЄС. І в той же час ліквідувати дискримінацію стосовно експорту українських автомобілів в ЄС, тому що буде шанс тоді, що в Україну приїде якийсь інвестор, який побудує тут виробництво для того, щоб експортувати автомобілі в ЄС, оскільки український ринок для нього нецікавий, а от європейський ринок, можливість з нульовим митом експортувати туди авто – може бути досить цікавим.

Читайте:"Земельний" референдум - за авторитарним законом Януковича?!

Наступним кроком пропоную скасувати акциз. Чому я пропоную скасувати акциз? Тому що акциз у своєму визначенні – це податок на товари, шкідливі для здоров’я - типу горілки, тютюну, або на високорентабельні, ліквідні товари – типу пального, або на предмети розкоші. Автомобіль не являється чимось з цього. Значить елементарно можна скасувати і зробити автомобілі більш доступними для українців, щоб вони могли їх розмитнювати і не користуватись різними схемами. Пропоную зробити це для всіх українців, а не лише для тих, хто користується литовськими або російськими схемами.

Чому я ще проти варіанту законопроекту пана Парасюка? Тому що він і автори цього законопроекту (який відхилили на профільному комітеті Верховної Ради – Ред.) пропонують узаконити ввезення в Україну авто на іноземній реєстрації.

Що таке авто на іноземній реєстрації? По-перше, за це авто українець повинен платити гроші не в своїй країні, а в країні реєстрації авто. Наприклад, в тій же Німеччині – це транспортний збір і екологічний збір кожен рік – платити на підтримку німецьких пенсіонерів. В Росії – це транспортний збір, а ми знаємо, що в Росії автомобілі дешевші, ніж у Європі і їх теж завозять в Україну. Чомусь всі говорять про литовські авто про тимчасове ввезення – а поїдьте на східну Україну, там на тимчасовій реєстрації їздять саме російські авто. Крім того, власник цих авто знаходиться в залежності від фірм, які завезли йому авто. Вартість їх послуг по інформації в інтернеті – від 1000 до 1400 євро. Вони приганяють українцю таке авто, але формально власником такого авто залишається литовська або російська фірма.

А може дати можливість українцю сплатити ці гроші не фірмі, а сплатити ці гроші державі, зробити якесь нормальне розмитнення? Хай люди розмитнюють собі ці автомобілі, сплачують гроші державі, а не приватним фірмам.

При тому це завжди бути як наркоман на голці або у зашкварі, бо машина ж не належить вам, вона належить литовській фірмі. По інформації в соцмережах деякі такі фірми потім шантажують українців, які є власниками цих авто, але документально не оформлені, як власники. Або взагалі аферисти шантажують українців – перераховуйте гроші на картку, інакше ми подаємо наше авто, яке належить нібито нам (офіційно-то воно належить литовській фірмі) – в розшук. Крім того в цього українця можуть в будь-який момент вкрасти це авто, відібрати прямо на вулиці, і що він зробить? Може піти в поліцію – там йому скажуть: "А хто ти такий? Де власник авто?". Власник авто – литовська або російська фірма – вони хай заяву подають, що у них вкрали авто, а ти яке відношення маєш?

Читайте:Як захищати свої права?

Я не підтримую ні шантаж українців, ні вимагання у них коштів аферистами, тому буду робити все, щоб українці могли їздити на своїх власних авто, а не бути в залежності від забаганок формальних литовських власників цих авто.

Крім того знайти власника такого авто в разі ДТП або наїзду на пішохода постраждалій стороні неможливо, тому що власником в базі даних митниці значиться якийсь іноземець, що ввіз це авто (як його називають самі контори, які завозять такі авто, - верблюд).

Я розумію проблематику, що у нас досить високі податки на імпорт автомобілів, і тому українці змушені користуватись подібними схемами. Але пропоную все таки зменшити податки для можливості ввезення українцям своїх авто, а не легалізовувати схеми тимчасового ввезення і робити їх постійними. Бо це вже крок до сепаратизму, коли у східних областях всі їздять на російських номерах, як в Росії, а в західних областях їздять на угорських, словацьких, польських номерах. В’їжджаєш туди, нібито ти в Польщу потрапив або в Росію. Плюс сплата податків українцями за ці авто іншим державам. Це неправильно. Просто потрібно зменшити податки, і щоб всі люди могли собі оформити доступне власне авто.

Источник: auto.obozrevatel.com

Здесь вы можете написать комментарий

* Обязательные для заполнения поля
Twitter-новости
Наши партнёры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.