Чи загрожує Україні ІДІЛ

17 Июл 2017 | Автор: | Комментариев нет »

У Харкові поліція затримала двох осіб, які ніби-то причетні до Ісламської Держави. Тому перше питання, яке може виникнути – чи загрожує ІДІЛ Україні і чи варто очікувати терористичну активність на території нашої держави. Відповідь, мабуть, очевидна. Україна не веде не те що агресивної – вона не веде навіть активної зовнішньої політики щодо мусульманських країн. Єдине мусульманське питання важливе для України – це проукраїнські кримські татари, які є найвагомішою проукраїнською силою в окупованому Росією Криму. Тому в Криму теракти від ІДІЛ можливі. Точніше – їх інсинуація як засіб формування антикримськотатарських (читай антиукраїнських) настроїв російськими спецслужбами, пише Богдан Петренко для LB.

Але разом з тим, основне завдання українських спецслужб – це протистояння російській агресії. Тому протидія іншим терористичним міжнародним організаціям, які не несуть прямих загроз Україні, у порядку денному може перебувати на другому місці. Відповідно, у терористів може скластись думка, що Україна може стати зручним перевалочним чи навіть тренувальним центром для "бійців" войовничого ісламізму. Тим більше, порівняно зручне розташування, бо Україна – сусідка Європи.

А враховуючи, що Ісламська Держава потерпає поразку і відступає на "історичній батьківщині", вона буде переводити і своїх бійців, і свою стратегію у іншу війну. Війну, яку ведуть слабші проти сильніших – терористичну. Тому загрози для Європи зростатимуть пропорційно втраченій ІД території на Близькому Сході. А якщо Україна виявиться ще й "зручним" центром для ІД – то демонізація трансформується з Близького Сходу на нас.

Читайте:Стать народным героем в России

Ще одна важлива деталь – проти України ведеться війна. Вона проходить не лише на лінії зіткнення у Донбасі, але й через "війну сенсів" - у інформаційного просторі Заходу. І саме в цій війні для Росії важливо представити нашу державу не як партнера, а як державу, яка несе значні загрози для європейського суспільства. У тому числі – і як перевалочну базу для демонізованої у Європі Ісламської держави. Простіше кажучи – Росія як ніхто є зацікавленою у тому, щоб створити Україні такий імідж. Не виключено, що саме вона докладатиме всіх зусиль для того, щоб ісламісти не лише перебували у нас, але й час від часу "палились" на території України.

Так, з одного боку, загрози цього світу не зводяться виключно до протистояння Росії. А з іншого боку – варто розуміти – що Росія уже достатньо давно намагається сформувати паралелі між Україною та ІД. Що особливо важливо на фоні російської зброї, яку час від часу виявляють у ісламістів.

Висновок – Україна має розробити власну інформаційну стратегію для Європи. Посилити сенс російської загрози у європейських фобіях. У тому числі – й через чітку прив’язку Росії та Ісламської держави. І звичайно, унеможливолювати перетворення нашої території на зручну перевалочну базу для терористів.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, следите за обновлениями!

Автор:

Источник: obozrevatel.com

Здесь вы можете написать комментарий

* Обязательные для заполнения поля
Twitter-новости
Наши партнёры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.