Цинічний фарс Siemens: три важливих моменти

13 Июл 2017 | Автор: | Комментариев нет »

"Сіменс" має бути офіційно попереджений: бізнесу концерну в Україні буде покладений край

В українських та зарубіжних ЗМІ цими днями активно дебатувалося питання щодо поставок до окупованого Криму в обхід санкцій газових турбін німецького концерну "Сіменс" та подання концерном до суду на російське підприємство.

Висловлю з цього приводу три міркування.

По-перше, це подання до суду – не більше ніж фарс.

Нагадаю передісторію. Про високу ймовірність сценарію поставок до АРК турбін "Сіменс", виготовлених для продукування електроенергії на півострові Тамань Краснодарського краю, українські експерти, зокрема, добре відомий фахівець з енергетичних питань Михайло Гончар, попереджав ще десь півтори роки назад.

Подібні підозри були добре відомі й "Сіменс". Концерн активно спростовував подібні звинувачення, наголошуючи на тому, що турбіни виготовлені для потреб Краснодарського краю і до АРК ні за яких умов поставлені бути не можуть. При цьому той факт, що сам Краснодарський край таких потужностей просто не потребує ігнорувався.

Отже, поставка до окупованого Криму в обхід санкцій турбін "Сіменс" не є чимось несподіваним. Це добре спланована і зрежесована акція за вже опрацьованими для Криму схемами (через посередників). І подання до суду – не більше ніж елемент цієї гри.

Це тим більш очевидно, що "Сіменс", власне, має судитися зі своєю ж дочірньою компанією, в якій концерну належить майже 50% акцій!

Тому це фарс. Відвертий і цинічний.

Читайте:Строительство ТЭС в Крыму: проблема обострится?

По-друге, думаю, нас всіх більше має цікавити не як там "Сіменс" із своїми гумористичними позовами, а які дії у зв’язку із загрозою вказаних поставок були вжиті нашою державою, насамперед МЗС та СБУ?

За такої резонансної справи ці структури мали б відзвітувати перед громадськістю про те, що саме було зроблено для запобігання отим поставкам турбін і що планується зробити. Якщо такого звіту не буде – значить нічого і не робилося, і не планується робити. Втім, це навряд чи когось здивує. Нагадаю, вітчизняні експерти вже неодноразово й аргументовано відзначали, що саме бездіяльність української влади є одним із головних стимулів для ведення нашими зарубіжними партнерами протизаконного бізнесу в окупованому Криму. І не тільки там.

По-третє, і це головне. У разі, якщо питання незаконно поставлених турбін вже ближчим часом не буде вирішено позитивно для України, то будь-якому бізнесу "Сіменс" в наші країні має бути покладений край.

І про це "Сіменс" має бути офіційно попереджений Україною вже зараз.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, следите за обновлениями!

Автор:

Источник: finance.obozrevatel.com

Здесь вы можете написать комментарий

* Обязательные для заполнения поля
Twitter-новости
Наши партнёры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.