Галасюк: МЕРТ тихо саботує розвиток експорту

7 мая 2017 | Автор: | Комментариев нет »

Розроблена Міністерством економічного розвитку та торгівлі "Експортна стратегія" може просто  "лягти в шухляду", не принісши користі економіці та країні. 

Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва, заступник лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк.

Як пояснив нардеп, документ не містить ані цільових обсягів українського експорту, ані цільової структури експортного кошику й географічної структури збуту, яких прагне Україна, не кажучи вже про відсутність оцінки впливу "Експортної стратегії" на макропоказники: виробництво, інвестиції, зайнятість та ВВП.

Читайте:Галасюк пояснив, чому меморандум з МВФ не може бути секретним

"Стратегія – це, коли є розуміння поточної ситуації, "точки призначення", інструментів і механізмів переходу з поточного до бажаного стану та необхідних ресурсів. В іншому випадку - це або мрії, або окозамилювання", - запевняє Галасюк.

Крім того, голова комітету зауважив, що документ порушує закон про експортно-кредитне агенство як в частині строку створення ЕКА (законом Кабміну відведено на це 6 місяців, а не півтора роки як передбачає стратегія), так і в частині функцій і завдань ЕКА (закон передбачає створення експортно-кредитного, а стратегія лише експортно-страхового агентства, функції якого є значно вужчими).

Читайте:В Уряді дезінформують щодо мораторію на експорт лісу - Галасюк

"Український експорт котиться в тар-тарари, а МЕРТ послідовно саботує створення ключового механізму розвитку несировинного експорту - експортно-кредитного агентства", - зазначає парламентар.

Він наголосив, що вже офіційно звернувся з цього приводу до першого віце-прем'єр-міністра економіки Степана Кубіва.

"Якщо не вжити заходів щодо суттєвого удосконалення Експортної стратегії, вона просто "ляже в шухляду" – переконаний нардеп.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше заступниця міністра агрополітики назвала "експортні шлягери" України до ЄС.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Источник: finance.obozrevatel.com

Здесь вы можете написать комментарий

* Обязательные для заполнения поля
Twitter-новости
Наши партнёры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.