Місія Волкера: з окупованим Донбасом він буде змушений говорити

25 Июл 2017 | Автор: | Комментариев нет »

Після візиту спецпредставника США Курта Волкера на Донбас нові підходи (для припинення війни – Ред.) можуть бути, але мені здається зараз про них мова не йде.

Як я розумію слова Волкера, то він сказав, що напрацьовує якісь пропозиції, збирає матеріал для того, аби розробити стратегію Сполучених Штатів щодо мирного врегулювання цього конфлікту на Донбасі. Але, можливо, це стосується швидше його самого, бо він заступив у нову функцію, йому особисто потрібен матеріал.

У американців є інформація різного характеру, і одержана за дипломатичними каналами, і за каналами спеціальних відомств, у тому числі військових розвідок, що і як там відбувається.

Те, що він каже про відновлення територіальної цілісності – це формула, яку повторюють всі, тут немає нічого нового. І в принципі Мінські домовленості у тому вигляді, у якому вони існують, теоретично також передбачають відновлення територіальної цілісності, тобто реінтеграцію території "ДНР/ЛНР" до державної території України, відновлення суверенітету України.

Читайте:Оккупированный Луганск. Пенсия на блюдечке для наивных

Але способи і механізми цього відновлення різні. І те, що Волкер поїхав на Донбас – це добре, але те, що він не зустрічався з протилежною стороною – мені здається, це недолік його місії. Бо він чи хтось за його дорученням все одно рано чи пізно змушений буде говорити з людьми з того боку лінії розмежування.

Навіть в рамках його стратегії на відновлення територіальної цілісності України все одно треба говорити з цими людьми, бо вони - громадяни України. Переважна більшість з них (півроку тому було до 60% людей, які там живуть) хотіли би повернутись в Україну. Це наші громадяни, і з ними треба говорити не тільки через приціли, гармати, через зброю, але і за столом переговорів. Поки цих переговорів не буде, жодна стратегія Америки не спрацює так, як вона б мала спрацювати.

Я думаю, що після Донбаса Волкер може поїхати у Москву, бо там у нього є прямі партнери. Пєсков, прес-секретар Путіна, сказав ще два тижні тому, що вони чекають на нього. Але це буде американсько-російський діалог. А нам треба, щоб цей діалог був у нас і працював на нашу користь.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, следите за обновлениями!

Автор:

Источник: obozrevatel.com

Здесь вы можете написать комментарий

* Обязательные для заполнения поля
Twitter-новости
Наши партнёры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.