Санкціями по Росії: чого боїться Євросоюз?

24 Июл 2017 | Автор: | Комментариев нет »

Санкції, які планують в Конгресі США проголосувати у вівторок 25 липня, певним чином зачіпають інтереси Європейського Союзу і тому викликали досить негативну реакцію з боку Європейської комісії і особисто президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера.

У чому полягає суть цих побоювань Євросоюзу?

Суть у тому, що ці санкції зачіпають інтереси європейських енергетичних компаній, якщо вони продовжуватимуть тісну співпрацю з російськими енергетичними компаніями, в першу чергу "Газпромом". І на перший план тут виходить проект будівництва другої гілки газопроводу по Балтійському морю від Росії до Німеччини – "Північний потік–2", який шкодить інтересам України.

Тобто якщо європейські компанії продовжать реалізовувати цей проект, то вони автоматично підпадатимуть під санкції Сполучених Штатів Америки. У Єврокомісії такий підхід розглянули як неузгодженість єдиної трансатлантичної позиції щодо Росії, а також як втручання в економічну діяльність європейських енергетичних компаній.

Читайте:Киев и Москва: линия фронта никуда не денется

Втім таку думку поділяють не всі члени Європейського Союзу, оскільки проти будівництва "Північного потоку-2" виступає низка країн. Це в першу чергу, три країни Балтії - Естонія, Латвія, Литва, а також Польща. Варшава навіть звернулася до Єврокомісії і до Європейського суду з проханням не підтримувати даний енергетичний проект. До позову приєднались Литва і Латвія.

Отже енергетична складова і є в основі цих занепокоєнь з боку Європейської комісії.

Враховуючи те, що у Конгресі заявили про вже узгоджений проект закону, вірогідно, що саме цей текст і буде проголосований у вівторок. Висока вірогідність, що він буде схвалений. Потім він буде направлений президенту США Дональду Трампу на підписання.

Оглядачі і політики в Сполучених Штатах оцінюють вірогідність непідписання цього законопроекту Трампом як низьку. Однак, враховуючи на цей час складні відносини між Вашингтоном і Брюселем, Трамп має всі опції підписати або направити на доопрацювання, тобто запропонувати внести зміни щодо пом’якшення позиції по відношенню до Європейського Союзу. Хоча все-таки, враховуючи низку проблем, пов’язану із розслідуванням втручання Росії у президентські вибори в США, американські політики вважають, що Трамп підпише законопроект у тому вигляді, у якому він є.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, следите за обновлениями!

Автор:

Источник: obozrevatel.com

Здесь вы можете написать комментарий

* Обязательные для заполнения поля
Twitter-новости
Наши партнёры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.