Вишиванки для дітей: поради від

25 мая 2017 | Автор: | Комментариев нет »

Ця стаття – огляд від ukrglamour.com.ua, яка висвічує особливості дитячих та юначих вишиванок. До виготовлення дитячого одягу люди завжди підходили з особливою відповідальністю та обережністю, щоб не завдати шкоди невинному немовляті. Не випадково, одяг для дітей шили зі старого одягу батьків. Стара тканина не тільки приємна для тіла, але й захищає дитинку від зла, якого є чимало в світі.

Перші вишиванки для дітей з нової тканини шили починаючи з трирічного віку. Трирічна дитина вже має власну захисну оболонку. Нерідко частина сорочки, декорована орнаментом, вирізалася та перешивалася на більш «дорослий» одяг. Візерунок обирався такий, що демонстрував зв’язок між поколіннями. Але дитячі речі були прикрашеними мінімально, бо малюк знаходився під захистом всієї родини.

Молоді юнаки та дівчата носили вишиванки з зовсім іншим орнаментом. Якщо малюнок на дитячій сорочці був червоного кольору, то кольорова палітра дорослого одягу була більш багатою. Дівчатам личили червоний та чорний кольори, символізуючи плодючість та сімейне щастя. Юначий одяг вміщав синій та зелений відтінки, які захищали від поранень та загибелі.

До дванадцяти років жіночі та чоловічі вишиванки носилися без поясу та доповнювалися загальними оберегами. Дівоча сорочка декорувалася по рукавах, по подолу та по коміру. Лише заміжні жінки розшивали візерунками груди, роблячи акцент на свій заміжній статус. Хлопчачі речі прикрашали символами вогню, сонця та тотемів, воїнськими знаками. Особливість юначих вишиванок в тому, що на них є зображення стародавніх богів. На дитячих речах цього немає. Це дуже сильний оберег, який заважає дитині створити власний імунітет.

Крім вишиванок для дітей та юнаків використовували обереги у вигляді ляльок, підвісок тощо. Спочатку їх вішали над колискою немовляти, а потім віддавали дитині, щоб та завжди мала амулет при собі.

Всі різновиди оберегів виготовлювалися з натуральних матеріалів, для зв’язку з природними силами.

Як доглядати за дитячою вишитою сорочкою

Щоб дитячі речі надовго зберігали гарний вигляд та яскравість орнаменту, вони потребують ретельного догляду. Головне правило – прання вручну у теплому мильному розчини. Припустимо використовувати дитячий пральний порошок. Замочувати, терти, а тим більше кип’ятити вишиті речі не можна! Замість викручування треба загорнути сорочку у махровий рушник, який вбере вологу. Сушать вишиванку в горизонтальному положенні. Прасують виріб з виворотного боку, не дуже нагрітою праскою, крізь марлю.

Інтернет магазин вишиванок (див. посилення: http://ukrglamour.com.ua/) пропонує широкий асортимент виробів для найвибагливіших покупців!

Здесь вы можете написать комментарий

* Обязательные для заполнения поля
Twitter-новости
Наши партнёры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.