Україна-ЄС: в чому криза відносин?

14 Июл 2017 | Автор: | Комментариев нет »

Дискусія про членство України в ЄС стоїть на порядку денному між ЄС та Україною практично всю історію існування відносин. Ще з 1997 року, коли Україна та ЄС підписали перший спільний документ - Договір про партнерство та співпрацю.А вже через рік, ще за президентства Леоніда Кучми, Україна оголосила інтеграцію до ЄС ключовим вектором зовнішньої політики. У 2005-му році після Помаранчевої революції в Україні були дискусії щодо подання заявки на членство в ЄС. У ретроспективі здається, що це був вдалий час, бо якраз тоді Європарламент прийняв відповідну резолюцію, яка спонукала щодо можливості членства України в ЄС. Зрештою слова про європейські прагнення України знайшли закріплення в преамбулі Угоди про асоціацію.

Читайте:Безвиз в Европу: Украина, добро пожаловать!

Іншими словами, дискусія про членство України в ЄС дуже давня. Однак зараз ми спостерігаємо певний відкат: навіть ухвалення спільної заяви про те, що Україна бачить європейську інтеграцію як кінцеву мету, вже не знаходить відгуку в ЄС. Це пов’язано в тому числі з нідерландським референдумом, спадщину якого ми досі спостерігаємо – деякі держави-члени ЄС вимагають експліцитного підтвердження того, що Угода про асоціацію не веде до членства. Також і сам ЄС дедалі менше орієнтований на розширення. Навіть дискусія про це з боку європейських лідерів вважається такою, яка може дестабілізувати ЄС. Є неприйняття і самих громадян ЄС у деяких країна.

Читайте:Ой, да бросьте. Какая ещё Украина?

Доки це триватиме? Насправді це питання дуже складне. Важливо зрозуміти: коли Україна таки подасть заявку на членство, і Україна, і ЄС будуть не такими, як сьогодні. Зараз у Європі триває криза ідентичності. Проект самого ЄС був потужним доти, поки був відкритим і мотивував інші країни до змін саме через ідею членства. Ставлення ЄС до розширення може змінитися тоді, коли Європейський Союз побачить прагматичну цінність в подальшому розширенні. Можливо, це відбудеться після того, як у ЄС зміниться не одне покоління лідерів. Україні, однак, необхідно передусім самій вірити у власну європейську інтеграцію і здійснювати її, тобто засукати рукави і працювати над реформами, не чекаючи на будь-чиє схвалення. Коли Україна буде настільки розвиненою, що буде економічно та політично готова до членства, риторика ЄС також може зазнати змін.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, следите за обновлениями!

Автор:

Источник: obozrevatel.com

Здесь вы можете написать комментарий

* Обязательные для заполнения поля
Twitter-новости
Наши партнёры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.