Українці розробили мобільну систему контролю автомобілю

30 Июн 2017 | Автор: | Комментариев нет »

Київські розробники створили сигналізацію, яка спілкується з водіями. Система покликана зменшити кількість угонів і допомогти поліції шукати викрадені автомобілі.

У Києві 2016 року знайшли тільки 85 з 1202 викрадених автомобілів – лише 7%. Інформації про колір, модель, номер і пошкодження автомобіля, що реєструє гаряча лінія поліції, недостатньо для гарантованого повернення пропажі. Однакових автомобілів у потоці тисячі, а за кілька годин зовнішній вигляд машини легко змінити до невпізнанності і перегнати до сусіднього міста. Швидка реакція – надійний спосіб підвисити шанси на успішні пошуки. Власники ж часто повідомляють про угон запізно – виявивши викрадення зранку або після довготривалого походу торговельним центром, куди не дістає сигналізація.

Українці розробили мобільну систему контролю автомобілю

Українська команда I-SEE взялася за вирішення цієї проблеми. "Наша основна задача – не допустити угону, дати можливість якомога раніше дізнатися, що з машиною щось відбувається – не за годину-дві і більше, а за хвилину-дві", – розповідає СЕО компанії Вадим Кочевих.

Його команда працює з рішеннями для моніторингу транспорту з 2005 року. Це пристрої, орієнтовані на комерційний транспорт – вантажний, пасажирський, агротехніка. "Трохи більше року тому ми вийшли з машини і зайшли до лікарні. За кілька хвилин повернулися – вікно розбите, із салону зникла сумка, – згадує маркетинг-директор I-SEE Юлія Яроцька. – Звичайна сигналізація не захистила через обмежений радіус дії". Тоді свій досвід розробки вирішили застосувати для пристрою, який зможе дозволити собі кожен водій і буде миттєво дізнаватися про замах на авто.

Українці розробили мобільну систему контролю автомобілю

У результаті вийшла система з двох компактних пристроїв – трекера і маяка. Установка займає кілька хвилин і не потребує участі автосервісу. Ще дві хвилини на завантаження додатку і прив’язку автомобіля до смартфону чи планшету – і система запущена.

Трекер допомагає попередити викрадення: якщо крадії відчиняють двері або заводять машину, власнику тієї ж хвилини приходить сповіщення у додаток на телефон. Те саме станеться, якщо автомобіль ударять, підіймуть або почнуть штовхати. Пристрій відреагує протягом п’яти секунд – власник встигне кинути візок у супермаркеті, добігти до машини і сполохати нападника.

Стежити за автомобілем можна з кількох телефонів: наприклад, поїхавши на відпочинок, можна дати контроль друзям або родичам. І навпаки – додаток дозволяє приєднувати кілька авто до одного профілю. Автоматичне ввімкнення режиму "Під охороною" дає впевненість, що все під контролем, навіть якщо водія відволікли при виході з машини.

Якщо угон все ж таки вдався, другий пристрій – маяк – допоможе власнику відстежити автомобіль і влаштувати погоню разом із поліцією. Зазвичай, як тільки власник повідомляє про пропажу службі 102, виклик реєструють і передають найближчому до місця пригоди екіпажу. У той же час push-повідомлення приходять на планшет усім поліцейським міста, а факт угону фіксується у всеукраїнській системі. Коли автомобіль відстежується, то потерпілий разом із патрульними їздять районом, де позначено авто. Крім того активізуються всі екіпажі довкола, тож шанси на швидкий пошук зростають.

Система I-SEE може посилити вже встановлений захист автомобілю – на відміну від класичних сигналізацій вона сповістить водія про глушіння і зникнення зв’язку. Трекер передає інформацію про автомобіль через GSM-станцію на сервер, звідки сповіщення потрапляють до користувачів. Щойно сервер перестає отримувати повідомлення, додаток попереджає власника про небезпеку.

Мобільним партнером стартапа є Київстар – система використовує його покриття для передачі даних. Всередині кожного пристрою – сім-карти, котрі не потребують додаткової активації, а користувачам надається спеціальний тариф. Стартап привернув увагу найбільшого українського оператора своїм ретельним підходом до вирішення проблеми: "Ми завжди готові підтримати ідеї, що несуть інновації у повсякденне життя і роблять його кращим, – говорить Євген Кражан, директор із розвитку бізнесу на корпоративному ринку Київстар. – Розробка I-SEE – це сучасне і доступне рішення для тих, хто непокоїться про збереження свого авто".

Цього літа команда потрапила до списку півфіналістів Телеком-акселератора 2.0 Radar Tech і шукатиме рішення, як покращити роботу системи і зробити її ще зручнішою.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель" на Facebook, следите за обновлениями!

Источник: auto.obozrevatel.com

Здесь вы можете написать комментарий

* Обязательные для заполнения поля
Twitter-новости
Наши партнёры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.