С чего самостоятельно начать обучение программированию?

Вирішили змінити сферу діяльності, і вибір упав на програмування? Чудово! У цій галузі багато затребуваних, прибуткових, творчих та надихаючих професій.

Але перш ніж розпочати навчання, подумайте і дайте відповідь на кілька запитань: чи подобається вам програмування, чи готові ви щодня присвячувати цій справі час, чи щиро цікавитеся інформаційними технологіями, чи потрібне вам взагалі програмування? Якщо відповідь на всі запитання так, прошу читати далі. Інакше побудувати кар'єру в IT-сфері буде дуже важко.

Як пройти співбесіду до IT-компанії?

Почніть із правил пристойності.
Ви здивуєтеся, як часто люди на співбесідах забувають про правила пристойності:

Пунктуальність. Не спізнюйтесь і будьте на місці за 10-15 хвилин до початку. Якщо не встигаєте - заздалегідь про це попередьте, вибачтеся, перенесіть час зустрічі та повторно не спізнюйтеся. Навіть якщо це творча ІТ-компанія, ви ніколи не знаєте, наскільки для людини є важливим, щоб ваша зустріч пройшла вчасно.
Маючи нагоду, дізнайтесь про курси навчання з мерчандайзингу, а також, хто такий Мерчендайзер, і навіщо він потрібен?

При цьому ваш потенційний наймач також може запізнитися. Зверніть увагу, що він зробить: попередить вас чи ні, запропонує перенести чи триматиме вас у незнанні. Співбесіда - це не тільки роботодавець вибирає вас, це ще й ви вибираєте роботодавця.

Ввічливість. Через стрес деякі люди починають поводитися агресивніше, ніж у звичайному житті: наприклад, грубити людям на ресепшені або охороні; матюкатися; перебивати співрозмовника. У той момент це може здаватися людині гарною ідеєю (мовляв, дивіться, який я крутий, сильний і незалежний).

Тут корисно згадати, що наймач має ще п'ять-десять кандидатів на вашу позицію, і зв'язуватися з грубіяном на загальному тлі немає сенсу. Навіть із дуже талановитим та компетентним грубіяном.

Делікатність. Якщо це не ваше перше місце роботи, вас, напевно, запитають про попереднього роботодавця. Тут може виникнути думка, мовляв, старих треба розкритикувати, а нових підняти. Це небезпечна думка: наймачі можуть побачити у цьому несумлінність чи непорядність.

 Якщо вам ставлять запитання, які вимагають від вас невтішно відгукуватися про попереднього роботодавця, ви завжди можете сказати: "Я не хотів би заглиблюватися в цю тему", або «З мого боку буде нечесним обговорювати це з кимось, крім мого попереднього роботодавця».

Є й зворотний перекіс: коли кандидат, намагаючись здатися компетентнішим, починає роздавати поради про те, як працювати наймачеві. Мовляв, я такий розумний, що зараз вам розповім. Краще зберегти це до моменту, коли вас про це прямо запитають.
У що вдягнутися?

Найпростіший спосіб не потрапити в халепу — заздалегідь написати людині, з якою ви зустрічатиметеся, і поцікавитися: який у компанії дрес-код, що у них прийнято?

Вам можуть сказати, що в офісі прийнято стиль smart casual. Або що у них усі ходять у толстовках та футболках. У будь-якому випадку пам'ятайте:
 - чистий одяг краще за брудний;
 - прасована краще м'ятою;
 - футболка без принта безпечніша за футболку із зображенням оголеною героїнею аніме;
 - якщо на вашому одязі щось зображено, ваш співрозмовник на це дивитиметься і думатиме про це.

Самопрезентація
Співбесіда починається з розповіді про себе — тут потрібно не переказувати автобіографію, а дати вичавки за такими пунктами:
 - Де ви навчалися та який досвід у ІТ.
 - Де раніше працювали чи стажувалися.
 – Як називалася ваша посада.
 – Які обов'язки ви виконували.
 – Що зробили на останньому проекті.
 - Як ваші знання стикуються з вакансією, на яку ви поговорите.

Запишіть відповіді і постарайтеся зробити так, щоб на їхнє промовлення витрачалося не більше 2–3 хвилин.
Самопрезентація - це стандартний спосіб розпочати розмову, і тому тут не потрібні подробиці.

У вас може виникнути резонне запитання: Чому наймач не може прочитати моє резюме? Там все написано». А річ у тому, що вас для того й покликали на зустріч, щоб поговорити по-людськи, а не через резюме. Не варто постійно вказувати людині, що ви вже про це писали, а вона могла б це і сама прочитати і не витрачати ваш час.

Інформація у резюме
Вас можуть запитати про все, що вказано у резюме. Наймач може ковзати поглядом по пунктах і прямо підряд запрошувати вас прокоментувати. Це не через недовіру, а тому, що таким чином людина намагається з вами познайомитися. Не ставтеся до цього як до іспиту — скоріше як до способу краще впізнати вас.

 Якщо написано про володіння HTML - вас можуть попросити навести приклад проекту, де ви користувалися.
 Якщо вказуєте розмовну англійську — не дивуйтесь англомовному співбесіді.
 Якщо написали про стійкість до стресів — можуть поговорити і про це.

Перевірити можуть будь-що, тому ще раз перегляньте резюме і переконайтеся, що добре знаєте кожен пункт.

Якщо щось ви знаєте тільки на практиці, але не теоретично, — так і скажіть. Якщо вас співбесідує компетентний фахівець, він миттєво обчислить, що ви не розумієтеся на темі. І тоді питання вже до вас: а ви самі розумієте, що не знаєте? І якщо ви сказали: "Знаєте, я цим користувався, але не вникав у пристрій", - це набагато цінніше, ніж якщо ви почали на ходу складати небилиці.

Вимоги вакансії
За описом вакансії можна передбачити більшість технічних питань, які будуть на співбесіді. Наприклад, компанія шукає фронтенд-розробника та опублікувала на HH.ru наступні вимоги:
 - Знання HTML5, CSS3, JS (ES5).
 - Адаптивна/мобільна верстка (Media Queries), досвід роботи з Angular (2+).
 - Вміння розуміти чужий код.
 - Вміння оцінювати завдання за часом та складністю.
 - Дотримання термінів.
 - Бажання працювати у команді.

У цьому випадку для підготовки до співбесіди потрібно:
 - Повторити теорію з HTML5, CSS3, JS (ES5), Media Queries та Angular (2+).
 - Навести приклад проекту, де ви використовували Angular (2+).
 - Згадати ситуацію, коли ви розібралися з чужим кодом і як це допомогло покращити проект.
 - Розповісти про завдання, яке ви змогли правильно оцінити з погляду термінів та складності. Пояснити про наслідки помилки.
 - Подумати про проект, де вам довелося слідувати строгому дедлайну, та розповісти, що з цього вийшло.
 - Поділитися своїм досвідом командної роботи — згадайте про випадок, коли спільна робота над проектом допомогла досягти кращих результатів.

Не обов'язково, що на співбесіді вас спитають про все, що зазначено у вимогах вакансії. Однак якщо ці вимоги перераховані, то вони є важливими для роботодавця і тому можу стати темою обговорення. Будьте готові.
Предыдущая статья
Следущая статья


Вернуться
Twitter-новости
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.