Що такe остeоартрит?

Остеоартрит є дуже поширеним ревматичним захворюванням, яке вражає суглоб, а також страждає на хрящ, субхондральну кістку, синовіальну оболонку, суглобову капсулу, меніск, сумки, зв'язки, м'язи та нерви.

Суглоби - це та область, де зустрічаються дві або більше кісток, більшість суглобів рухливі, і саме ця характеристика дозволяє рухатися кісткам. Крім того, суглоби складаються з наступних елементів:

Хрящ: тип тканини, що покриває поверхню кістки у суглобі. Функція хряща полягає у зменшенні тертя під час руху в суглобі.

Синовіальна оболонка: це тканина, яка вистилає суглоб та запечатує його в суглобову капсулу. Однією з його функцій є виділення синовіальної рідини (прозорої та липкої рідини), яка служить для змащення суглоба.

Зв'язки: товсті еластичні тяжи сполучної тканини, що оточують суглоб, підтримуючи його та обмежуючи його рух.

Сухожилля: це товста сполучна тканина, розташована з кожного боку суглоба, сухожилля прикріплені до м'язів та контролюють рух цього суглоба.

Бурси: це порожнини, заповнені рідиною, розташовані між кістками, зв'язками та іншими сусідніми структурами. Його функція полягає у пом'якшенні тертя суглоба.

При остеоартрозі всі утворюючі тканини змінені більшою чи меншою мірою і при травмуванні суглобових компонентів виникають біль, скутість та функціональна недієздатність, що обмежують рухливість людини.

Остеоартроз зазвичай локалізується в шийному та поперековому відділах хребта, деяких суглобах плеча та пальців, тазостегновому, колінному та суглобі на початку великого пальця стопи.


Спочатку зазвичай відзначаються біль механічного типу, т. е. вони провокуються рухом і зменшуються у спокої; хоча у певні моменти можуть бути запальні кризи з відчуттям припухлості та спеки.

Важливо знати, що швидший розвиток захворювання впливають такі чинники ризику, як ожиріння, відсутність фізичних вправ чи зміна постави.

Сьогодні завдяки новим технологіям у медичному центрі МедПрофіКлініка для визначення діагнозу ми використовуємо УЗД опорно-рухового апарату. Використання цієї ультразвукової технології дозволяє нам візуалізувати та досліджувати суглоб у режимі реального часу та виявляти будь-які можливі пошкодження.

З розвитком знань про патофізіологію цього захворювання ми застосовуємо впровадження нових стратегій лікування, спрямованих на зменшення запалення та болю, уповільнення прогресування захворювання, регенерацію тканин та відновлення рухливості суглобів.


Предыдущая статья
Следущая статья


Вернуться
Twitter-новости
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.