Як кинути палити, раз i назавжди?

Щорічно 31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну, який було проголошено у 1988 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) на 42-ій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я.

Поширення тютюнопаління у світі має форму епідемії і є глобальною проблемою для людства, оскільки вплив тютюнового диму – це одна з причин смерті, хвороб та інвалідності великої кількості людей. Наслідки шкідливої звички щороку призводять до смерті близько 6 мільйонів людей у світі (з них 600 тисяч пасивних курців).

Лише у країнах Європи щорічна кількість смертей, пов'язаних із споживанням тютюнових виробів, становить близько 1,2 млн. (14% від усіх смертей). У Європі приблизно 215 млн осіб, з яких 130 млн чоловік, є курцями. За даними Євросоюзу, 19000 некурців вмирають щорічно через пасивне куріння. За прогнозами експертів ВООЗ, до 2020 року тютюн стане основною причиною смерті 10 млн людей щорічно. За статистикою, у Росії курять близько 43,9 мільйона осіб (39,1 % населення).

З курінням пов'язано до 40% смертей від ішемічної хвороби серця, до 30% від онкологічних захворювань. Куріння значно збільшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. За розрахунковими даними щорічно Республіка Білорусь позбавляються життя внаслідок цієї звички 15500 людина. Для порівняння: у дорожньо-транспортних пригодах щорічно гине близько 2000 осіб.

Куріння є однією з найчастіших причин смерті, яку людина може запобігти. Але, на жаль, багато курців не вірять, що можна самостійно кинути курити, а є й такі курці, які відкладають відмову від куріння на пізніший термін, вважаючи, що їхньому організму вже завдано непоправної шкоди і тому кидати курити вже просто безглуздо. Це не так. Шкода, завдана організму курінням, посилюється з кожною новою викуреною сигаретою. Чим раніше людина почала курити, тим більшого ризику вона наражатиметься згодом, і чим швидше людина кине курити, тим, відповідно, краще буде ефект.

Відмова від куріння відразу надає здоров'я людини позитивний вплив. Ризик розвитку серйозної хвороби починає знижуватися майже відразу, дихання покращується дуже швидко, що кинули палити стануть менш схильні до нападів кашлю і розвитку інфекцій.

Якщо люди кидають палити до розвитку в них онкологічних захворювань, серйозних ускладнень з боку серця або хвороб легень, то в основному вдається уникнути ризику передчасної смерті.

Щороку тисячі курців розлучаються із цією звичкою назавжди. Деякі з них це можуть зробити самостійно, а тим, хто не може це зробити, ми радимо звернутися до лікаря-фахівця.

В даний час на базі наркологічних диспансерів вже функціонують і відкриватимуться і надалі кабінети з лікування тютюнової залежності.

В арсеналі лікаря-фахівця в даний час є ціла низка засобів і методик, щоб допомогти особам, які хочуть кинути палити. Лікування проводиться анонімно.
Пропонуємо також дізнатись - Як стати щасливою жiнкою? І дізнайтесь чому зраджують жiнки?

Серед них такі:
  - Нікотинвмісні жувальні гумки (антинікотинова плівка, нікотиновий пластир та ін.). Їх застосування збільшує вдвічі шанси повне лікування від куріння;
При вживанні жувальної гумки потрібно дотримуватися наступних порад лікаря-фахівця:
користуйтеся нею замість, а не паралельно з курінням сигарети;
кожну пастилку (гумку) можна жувати 20-30 хвилин;
перестати жувати, якщо ви відчуєте легке запаморочення, якщо у Вас почнеться гикавка, або якщо смак жувальної гумки видасться вам занадто різким;
жувальна гумка може здаватися Вам неприємною на смак протягом кількох днів, але не турбуйтеся, Ви звикнете до цього.
Застосування жувальної гумки рекомендується протягом 3-4 місяців періоду відвикання куріння.
Якщо жувальна гумка застосовується без дотримання правил, зазначених в інструкції, та без відповідного спостереження, ефективність такого застосування, ймовірно, буде не дуже високою.
  - методи рефлексотерапії (аурикотерапія, корпоральна голкотерапія).
Проводиться вона обов'язково із застосуванням золотих та срібних голок для того, щоб можна було отримати у різних акупунктурних точках вушної раковини різницю електричних потенціалів. На введених у тіло золотих голках потенціал у 6,5 разів вищий, ніж на срібних. Застосування золотих та срібних голок дозволяє природним шляхом створювати в аурикулярних акупунктурних точках оптимальну величину електричного потенціалу, властиву кожному індивідуально, і у зв'язку з цим ефективність лікування різко зростає.
У 20% людей «рефлекс курця» стирається. Повний курс лікування складається з п'яти процедур та загальний ефект лікування наближається до 90%.
  - Лікарські засоби. Призначаються різні хімічні препарати: Анабазин гідрохлорид, вареніклін, цитизин, гамібазин, табекс, пропранолол, церера (гомеопатичний засіб), препарати валеріани, лобелін, клонідин, пірроксан та ін; харчові добавки (антинік, корида, німель) замінники сигарет (інгалятор Нікоретте).
  - Психотерапевтичні методи - навіювання, аутогенне тренування, парадоксальна дихальна гімнастика за Старожукова Інна. та ін. Ще є цікава стаття - Як схуднути? Поради дieтологiв

Спробуйте скористатися наступними порадами.
1. Встановіть дату, коли Ви зможете відмовитися від сигарет.
2. Знайдіть собі справу, яка відверне Вас у перші кілька днів.
3. Приберіть усі попільнички, цигаркові пачки, сірники та запальнички.
4. Пийте достатню кількість води і тримайте склянку поруч із собою, щоб Ви могли постійно потроху пити з неї протягом усього дня.
5. Більше активності – це допоможе розслабитися. Вирушайте до тренажерного залу, на прогулянку або поплавайте.
6. Міркуйте оптимістично – відчуття, що виникають при відмові від нікотину, неприємні, але вони є знаком, що Ваше тіло відновлюється. Вони пройдуть за тиждень-другий.
7. На якийсь час зміните свої щоденні звички: оберіть новий маршрут, де не продають цигарки. Якщо Ви завжди курите з друзями в кафе під час обіду, проведіть цей час десь в іншому місці.
8. Не шукайте приводу закурити знову: стресова ситуація чи свято – не причина того, щоб повернутися до старої звички.
9. Порадуйте себе: на гроші, які раніше йшли на цигарки, купіть собі щось особливо приємне та бажане.
10. Слідкуйте за тим, що Ви їсте. Вибирайте фрукти замість калорійних закусок, якщо Ви відчуваєте бажання пожувати що-небудь між їдою.
11. Огляньтеся і згадайте, що кожен день, вільний від цигарок, приносить користь Вашому здоров'ю, Вашій родині та Вашій кишені.
12. У разі відмови від куріння треба бути наполегливими, і лише тоді можна буде подолати цю шкідливу звичку.
13. Почніть нове життя. Світ прекрасний і без тютюну.
Предыдущая статья
Следущая статья


Вернуться
Twitter-новости
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.