Як подолати депресiю без допомоги лiкаря?

Не існує ліків, які б ідеально підійшло будь-якому пацієнтові. Але це не означає, що виходу із депресії немає.
Щоб подолати депресію, її слід визнати. Хвороба нагадує, що темна сторона реальності є не меншою частиною нашого існування, ніж її яскраві барвисті сторони. Депресія може стати можливістю для розумового та духовного розвитку. Однак за відсутності лікування стан може перерости у серйозне психічне захворювання.

На жаль, лікування проходять лише 50% пацієнтів. Людина, яка страждає на депресію, потрапляє у свого роду порочне коло: хвороба вимагає енергії та волі, які відсутні. Тому люди не завжди можуть вилікуватися самостійно, просто «взявши себе до рук».

При депресії використовують кілька методів лікування. Проте вирішувати, що буде краще в тому чи іншому випадку, має лікар. У менш тяжких випадках можна обмежитися зміною способу життя. У складних ситуаціях на допомогу приходять фармакологія та психотерапія. При тяжких депресивних станах потрібна госпіталізація. Лікування депресії – тривалий процес. Але при зверненні до лікаря 80-90% хворих одужують.

Як виявляється депресія у жінокрозповість Інна Старожукова, психолог?

Депресія у жінок виникає вдвічі частіше, ніж у чоловіків. Це зумовлено гендерними особливостями, гормональними факторами, психологічним сприйняттям дійсності та стилем поведінки.
Буде для вас також цікаво дізнатись, що допоможе позбутися невротичної депресії ? А також і як досягати поставленої мети ?

Чинники, що впливають на жіночу депресію:
1. Сімейний стан.
Це один із найчастіших факторів ризику. У одиноких жінок депресія трапляється рідше, ніж у заміжніх, тоді як у чоловіків навпаки. Пояснюється це впливом соціальних ролей. Варто зазначити, що таке явище майже не зустрічається у певних культурних колах, наприклад, у країнах Середземномор'я, де традиційно цінується догляд жінки за будинком. 

2. Сімейні стосунки.
Ризик розвитку депресивного синдрому в жінок пов'язаний не тільки з фактом одруження, але і з якістю сімейних відносин, на яке часто впливають труднощі взаємодії з партнером. Відсутність близькості, довіри, затяжний сімейний конфлікт викликають стрес, який позбавляє жінку джерела підтримки та знижує самооцінку.

3. Професійна ситуація.
Ризик розвитку депресії підвищує безробіття. Доведено, що робота робить жінок стійкими до негативних подій. Вона організовує, розвиває активність, цілеспрямованість та почуття контролю.

4. Роздуми.
Гендерні відмінності у стилях мислення також сприяють розвитку депресивних розладів. Жінки зазвичай мають нижчу самооцінку, ніж чоловіки, у відповідь на негативні події більше зосереджуються на собі та своїх емоціях, ніж на діях. Їм важче самостійно відволіктися від тривожних думок і тим самим поліпшити самопочуття.

5. Післяпологовий період.
Ще один фактор ризику – післяпологовий період. На це впливають біль, пов'язаний із пологами, швидка гормональна перебудова, зміни у тілі. Зіткнення з новою соціальною роллю, необхідність мобілізувати сили турботу про дитину теж діють як чинники стресу.

6. Період менопаузи.
Для цього періоду характерні поодинокі депресивні синдроми. Жінки, які раніше страждали на депресію, мали сильну передменструальну напругу і відчували важкі післяпологові симптоми, більш схильні до таких проявів.

Як виражається депресія у чоловіків, розповість Ярослав Степченков?
Чоловіки, як правило, з більшою ймовірністю домагаються влади та успіху, ніж жінки. Їм не подобається визнаватись у слабкості, тому вони рідше розповідають про переживання.

Чинники, що впливають на чоловічу депресію:
1. Партнерські стосунки.
Дослідження показують, що найчастіша причина депресії у чоловіків – проблеми у шлюбі чи стосунках. Суперечки та сварки завдають чоловікам фізичного дискомфорту, тому вони намагаються їх уникати. А якщо не виходить, йдуть у себе і не можуть вийти з депресії.

2. Секс.
Депресія змушує чоловіка втрачати інтерес до свого тіла і, як наслідок, до сексу. Антидепресанти на цьому тлі лише посилюють становище. Іноді відзначається підвищення лібідо як спосіб покращити настрій.

3. Вагітність та діти.
Виявлено, що кожен десятий чоловік має психологічні проблеми, коли стає батьком. Необхідність віддавати більше часу матері та дитині призводить до втоми та неможливості зосередитися на роботі. Депресія посилюється, якщо партнерка у схожому стані, якщо відносини не ладнаються або в сім'ї фінансові труднощі.

4. Відсутність роботи.
Втрата роботи, незалежно від причини, може спричинити сильний стрес. Згідно з дослідженнями, кожен сьомий безробітний чоловік впадає у депресію протягом шести місяців після втрати роботи.

5. Відхід пенсію.
Досягнення пенсійного віку та вихід на пенсію можуть бути важкими для чоловіка, особливо коли його партнерка ще працює. Йому складно самостійно пристосуватися до нових умов життя.

6. Темперамент.
Депресія часто зустрічається у сором'язливих чоловіків, які не мають постійних відносин, і яким складно відстояти свої права та влаштуватися у житті.


Предыдущая статья
Следущая статья


Вернуться
Twitter-новости
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.