Як знайти хорошу роботу

В наш час при пошуку роботи потрібно не тільки стукати в зачинені двері, а й розміщувати своє резюме на всіх доступних платформах, особливо у сфері IT. Чим більша кількість ресурсів, де опубліковано ваше резюме, тим вищий шанс знайти роботу,

Що робити, якщо робота втратила сенс?

Робота, якою б цікавою вона не була, має властивість набридати. Хтось просто переживає такі періоди і йде далі, інші зазнають емоційного вигоряння. Експерт із довірчого управління розповів, як шукати сенс у тому, чим ти займаєшся.
Доречі, ми рекомендуємо онлайн тренінги та семінари для керівників, менеджерів, HR, а також, онлайн тренінги управління фінансами організації, для фінансистів, фінансового менеджменту, для бухгалтерів.

Чому виникає відчуття безглуздя на роботі, навіть якщо вона кохана?

— Найголовніша причина — втрата зв'язку з цілями та цінностями, які спонукали людину на зайняття цією діяльністю. Все-таки в будь-якій роботі є рутина, монотонність, можливо мало викликів. Тобто якщо раніше якесь завдання було справжнім викликом, і людині було цікаво, то згодом такі ситуації можуть виникати дедалі рідше — все стає зрозумілим. А відсутність різноманітності у роботі призводить до втрат сенсу.

Ще одним фактором може стати несумісність цілей працівника та організації. Дуже часто, наприклад, навіть керівник не може відповісти, чому важливим є те, що компанія робить. Тобто він знає, що продає фірма як влаштовані процеси, але чому діяльність важлива — ні. Буває, що на питання про цілі співробітники та начальство відповідають по-різному, і на цьому ґрунті у людини може статися внутрішній конфлікт.

Що з цим робити?
— Насамперед, необхідно з'ясувати причини свого стану. Чому робота стала безглуздою? Вам нудно? Немає викликів? Чи цілі компанії не співпадають із вашими?

Потім варто проаналізувати свою роботу та цінності, поставити запитання: навіщо я це роблю? Річ у тім, що світ після пандемії змінився. Якщо раніше пріоритетами для багатьох були кар'єра та дохід, то потім люди посиділи вдома з близькими та усвідомили, що головна цінність саме в цьому – бути поряд із сім'єю. Зараз дані показують, що у компаніях велика плинність. Тобто люди шукають себе. Однак лише 30% йдуть на місця з більшою зарплатою, решта ж 70% хочуть роботи зі змістом — у компанії, де їхні цілі співпадатимуть.

Ну і, звичайно, тут багато залежить від того, як конкретна людина сприймає світ. Є люди, які сидять та плачуться, ненавидять понеділки, чекають на п'ятницю. А є ті, хто бачить у всьому потенціал для зростання. Це сильно впливає на те, чи людина відчуватиме свою роботу безглуздою чи ні.

Взагалі, чи має бути сенс у роботі?
— Сенс має бути однозначно, бо інакше буде дуже складно. Як не крути, велику частину життя ми проводимо на роботі. Так, можна шукати його в інших заняттях, у хобі, але, у будь-якому випадку, навряд чи зможете приділяти їм стільки ж часу, як роботі.

Звичайно, не завжди людина може сама знайти цей сенс. У цьому випадку йому повинен допомагати наставник, тобто керівник, який підкаже та направить вірним шляхом.

І ще раз повторюся, що від людини в цій історії дуже багато залежить. Психологи та коучи люблять розповідати на цю тему одну притчу.

Йде мандрівник, бачить людей, які носять каміння. Він питає першого: "Навіщо ти це робиш?" Той каже: «Я ношу каміння». Запитує іншого, той відповідає: «Я заробляю на хліб своїй сім'ї». А третій на те саме запитання сказав: «Я будую храм».

Ця історія наочно ілюструє, що люди можуть робити те саме, але бачити в цьому різні сенси. Важливо вибрати той, що підходить тобі.

Чи потрібно говорити начальству, якщо вам здається, що робота втратила сенс?

Звичайно, але тільки за умови, що керівник збудував культуру довіри в команді, де нормально, що якщо людина має якісь питання чи проблеми, вона приходить, і це обговорюється.

Якщо ж довіри немає, то швидше за все такого діалогу не буде в принципі. Або станеться непорозуміння. У будь-якому випадку проблема не вирішиться.
Предыдущая статья
Следущая статья


Вернуться
Twitter-новости
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.