Як знайти хорошу роботу
В наш час при пошуку роботи потрібно не тільки стукати в зачинені двері, а й розміщувати своє резюме на всіх доступних платформах, особливо у сфері IT. Чим більша кількість ресурсів, де опубліковано ваше резюме, тим вищий шанс знайти роботу,Що робити, якщо робота втратила сенс?
Робота, якою б цікавою вона не була, має властивість набридати. Хтось просто переживає такі періоди і йде далі, інші зазнають емоційного вигоряння. Експерт із довірчого управління розповів, як шукати сенс у тому, чим ти займаєшся.
Доречі, ми рекомендуємо онлайн тренінги та семінари для керівників, менеджерів, HR, а також, онлайн тренінги управління фінансами організації, для фінансистів, фінансового менеджменту, для бухгалтерів.
Чому виникає відчуття безглуздя на роботі, навіть якщо вона кохана?
— Найголовніша причина — втрата зв'язку з цілями та цінностями, які спонукали людину на зайняття цією діяльністю. Все-таки в будь-якій роботі є рутина, монотонність, можливо мало викликів. Тобто якщо раніше якесь завдання було справжнім викликом, і людині було цікаво, то згодом такі ситуації можуть виникати дедалі рідше — все стає зрозумілим. А відсутність різноманітності у роботі призводить до втрат сенсу.
Ще одним фактором може стати несумісність цілей працівника та організації. Дуже часто, наприклад, навіть керівник не може відповісти, чому важливим є те, що компанія робить. Тобто він знає, що продає фірма як влаштовані процеси, але чому діяльність важлива — ні. Буває, що на питання про цілі співробітники та начальство відповідають по-різному, і на цьому ґрунті у людини може статися внутрішній конфлікт.
Що з цим робити?
— Насамперед, необхідно з'ясувати причини свого стану. Чому робота стала безглуздою? Вам нудно? Немає викликів? Чи цілі компанії не співпадають із вашими?
Потім варто проаналізувати свою роботу та цінності, поставити запитання: навіщо я це роблю? Річ у тім, що світ після пандемії змінився. Якщо раніше пріоритетами для багатьох були кар'єра та дохід, то потім люди посиділи вдома з близькими та усвідомили, що головна цінність саме в цьому – бути поряд із сім'єю. Зараз дані показують, що у компаніях велика плинність. Тобто люди шукають себе. Однак лише 30% йдуть на місця з більшою зарплатою, решта ж 70% хочуть роботи зі змістом — у компанії, де їхні цілі співпадатимуть.
Ну і, звичайно, тут багато залежить від того, як конкретна людина сприймає світ. Є люди, які сидять та плачуться, ненавидять понеділки, чекають на п'ятницю. А є ті, хто бачить у всьому потенціал для зростання. Це сильно впливає на те, чи людина відчуватиме свою роботу безглуздою чи ні.
Взагалі, чи має бути сенс у роботі?
— Сенс має бути однозначно, бо інакше буде дуже складно. Як не крути, велику частину життя ми проводимо на роботі. Так, можна шукати його в інших заняттях, у хобі, але, у будь-якому випадку, навряд чи зможете приділяти їм стільки ж часу, як роботі.
Звичайно, не завжди людина може сама знайти цей сенс. У цьому випадку йому повинен допомагати наставник, тобто керівник, який підкаже та направить вірним шляхом.
І ще раз повторюся, що від людини в цій історії дуже багато залежить. Психологи та коучи люблять розповідати на цю тему одну притчу.
Йде мандрівник, бачить людей, які носять каміння. Він питає першого: "Навіщо ти це робиш?" Той каже: «Я ношу каміння». Запитує іншого, той відповідає: «Я заробляю на хліб своїй сім'ї». А третій на те саме запитання сказав: «Я будую храм».
Ця історія наочно ілюструє, що люди можуть робити те саме, але бачити в цьому різні сенси. Важливо вибрати той, що підходить тобі.
Чи потрібно говорити начальству, якщо вам здається, що робота втратила сенс?
Звичайно, але тільки за умови, що керівник збудував культуру довіри в команді, де нормально, що якщо людина має якісь питання чи проблеми, вона приходить, і це обговорюється.
Якщо ж довіри немає, то швидше за все такого діалогу не буде в принципі. Або станеться непорозуміння. У будь-якому випадку проблема не вирішиться.
Предыдущая статья
Следущая статья
Вернуться