Як знайти хорошу роботу?Навіть непростий час економічної кризи – не привід опускати руки. І у скрутні часи знайти роботу цілком можливо, треба тільки знати, де і як шукати.

Ця стаття буде корисною як для людей, у яких за плечима невеликий трудовий стаж, так і для досвідчених фахівців своєї справи. Кожен для себе знайде багато корисних та дієвих порад щодо пошуку роботи своєї мрії.

1. Як знайти хорошу роботу і з чого взагалі розпочинати пошук.
За даними Міністерства праці, зростання безробіття зафіксовано за минулий місяць (січень 2022 р.) у більшості суб'єктів Федерації. Мінекономрозвитку прогнозує цього року збільшення кількості безробітних на 400–450 тис. осіб.

Це число можна буде сміливо додати до тих 3,9 мільйона людей, які вже стоять на обліку як непрацевлаштовані громадяни.
Однак опитування кадрових служб вселяють і певний оптимізм: чверть усіх компаній планує цього року збільшити свій штат, щоправда, приймати на роботу вони збираються лише найенергійніших і компетентніших співробітників. Як знайти роботу у подібній ситуації? Де шукати роботу у Москві, Петербурзі, інших містах?

З чого взагалі розпочинати пошуки?
Перше, що вам доведеться засвоїти собі: шукати роботу доведеться самостійно – ніхто не зробить це за вас. Хоча і не варто особливо сильно сподіватися на допомогу друзів і родичів, розповісти їм, що ви шукаєте роботу — ваше найперше завдання. Не переоцінюйте також допомогу агентств з працевлаштування: вони, безперечно, корисні, але мають свої інтереси і не кожне з них відпрацьовує свої функції на 100%.
 Дізнайтесь про - KPI для HR, щоце, і навіщо потрібно, а також, що таке План відділу продажу, для вашої компанії.

Попередньо вирішіть для себе кілька важливих питань:
 - Яку саме роботу ви хочете знайти?
 – Який графік вас влаштує?
 – На яку зарплату ви розраховуєте?
 - Чи зможете ви працювати далеко від дому і які будуть прийнятні для вас щоденні витрати часу на дорогу?
 - Чи змінить робота якість вашого життя на краще?

Визначившись із пріоритетами, можна приступати до конкретних дій. Якщо ви будете чітко знати, чого хочете, ймовірність влаштуватися на таку роботу, з якою вам захочеться піти першого ж тижня, буде менше.
 І ще варто відразу визначити безперспективні напрямки – такі місця, де на вас, по-перше, не чекають, по-друге, якщо навіть і чекають, то запропонують мінімальну зарплату.
Кілька років тому найбезперспективнішими в кар'єрному плані вважалися: наука, комунальне господарство, культура, спорт, охорона. Сьогодні, на думку експертів, спад загрожує банківській справі та туризму. Це значно збільшить жіноче безробіття.

Згідно з прогнозами, зниження кількості виданих іпотечних кредитів може скоротити будівництво, що викличе зростання безробіття серед чоловіків.

Чоловіча частина населення нічого «ловити» також в автопромі (на деяких заводах вже залишилося лише по 1 зміні, а зарплати впали на 20%). Скоротиться персонал у сфері автопродажів, щоправда, очікується певний приріст вакансій у авторемонтній справі.

Застій у сфері громадського харчування вижене на вулицю тисячі офіціантів та кухарів. Безробіття зросте серед візажистів, стилістів, косметологів, працівників готельної промисловості. Серед офісних співробітників очікується скорочення юристів та економістів через надвиробництво за останні 2-3 роки.

Інші сфери щодо перспективні.

2. Де швидко знайти роботу чи підробіток.
Існують швидкі способи пошуку роботи для студентів та людей без досвіду. Ми зібрали в цьому розділі практичні поради, які допоможуть тимчасово працевлаштуватися тим, хто потребує швидкого заробітку, але не має професійних навичок.
Студенту без досвіду

В Інтернеті є тисячі пропозицій для випускників та учнів ВНЗ. Не варто особливо радіти кількості пропозицій: не всі вакансії обіцяють справді стабільні доходи. Студентам пропонують зазвичай низькооплачувані та трудомісткі види діяльності:
 - промоутер;
 - кур'єр;
 - офіціант;
 - менеджер з продажу;
 - аніматор;
 - Охоронець (сторож).

Деякі види робіт передбачають виключно сезонну зайнятість, що студентам під час літніх канікул якраз на руку. З появою всесвітньої мережі пошуки роботи стали набагато простішими та ефективнішими. Тепер студенту без досвіду роботи знайти вакантне місце полегшало. Ми вже писали, як заробити гроші студенту, у цій статті розглядаються, зокрема, варіанти заробітку через Інтернет для молоді.

Мало хто продовжує користуватися друкованими виданнями (хоча газети та журнали, присвячені вакансіям, рано скидати з рахунків): достатньо зайти на ресурс та ознайомитися з пропозиціями, які вже відсортовані за категоріями та розділами. Можна навіть скласти детальне резюме та розмістити його на порталах пошуку роботи, можливо, роботодавці самі виберуть вашу кандидатуру.
Без освіти

Робота без освіти передбачає приблизно ті ж вакансії, що й у випадку зі студентським підробітком – кур'єри, охоронці, офіціанти, вантажники, працівники торгових залів супермаркетів. Не розраховуйте на особливу щедрість роботодавців і не поспішайте відгукуватися на першу пропозицію, що трапилася.
Для початку вивчіть всі вакансії, які вам сподобалися, складіть список пропозицій, що вас цікавлять, розмістивши їх в порядку особистої привабливості.

Зважте всі плюси та мінуси і не бійтеся говорити «ні» роботодавцю, якщо вакансія вас з якихось причин перестала вас цікавити (далеко від будинку, нічні зміни та інші нюанси). Не бійтеся, якщо вам пропонують пройти попереднє навчання. Так ви придбаєте досвід і навички, які можуть стати в нагоді надалі.
*** Дізнайтесь - Як залучити гроші та мати все, чого ви бажаєте?


Предыдущая статья
Следущая статья


Вернуться
Twitter-новости
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.