Зміна статусу Криму: собака лає, а караван йде

30 Июн 2017 | Автор: | Комментариев нет »

(Президент Петро Порошенко доручив Конституційній комісії опрацювати зміну статусу півострова Крим у складі України. Радник президента РФ Дмитро Пєсков "не зрозумів", про яку зміну статусу Криму йде мова – Ред.)

Собака лає, а караван іде. Те, що Пєсков чи Путін каже, нам "до лампочки", оскільки є лише 11 країн світу, включаючи РФ, які вважають Крим російським, а решта – понад 150 країн – не мають жодних сумнівів, що він є українським.

По-друге, мені важко сказати, що мав на увазі президент. Хоча, якщо ми "відмотаємо плівку" дещо назад, то ми загадаємо, що президент казав про необхідність створення кримсько-татарської автономії у Криму. Якщо нинішнє доручення дано у цьому контексті, то переформатування правового статусу є абсолютно логічним.

Якщо ми кажемо про виконання Україною наших міжнародних зобов’язань щодо самовизначення корінних народів, то я хочу нагадати, що в Україні є лише три корінних народи – кримські татари, караїми і кримчаки.

Так сталось, що їх автохтонна територія – Крим. Власне, реалізація їх права на самовизначення є нашим міжнародним зобов’язанням, а також політичним зобов'язанням президента Порошенка.

Наша організація - Майдан закордонних справ виступає за створення Кримськотатарської автономної республіки України. Ми вважаємо, що такий крок є не лише виконанням наших міжнародних зобов'язань, відновленням історичної справедливості, але й реалізацією ідей Революції гідності, зокрема, щодо того, що людина та її права мають бути в центрі уваги та вищою цінністю.

Створення цієї автономії, безумовно у рамках української держави, також є одним з ключів до "відкриття кримського питання" на міжнародній арені, залучення до цього процесу світової спільноти.

Читайте:Люди сидять в полоні роками

Чому потрібно це робити зараз, коли півострів тимчасово окуповано Російською Федерацією? Тому, що це є гарною нагодою створити модель нових суспільно-політичних, правових та інших відносин, яку можна буде використовувати для змін на території вільної (від окупації) України. Тому що кримські татари, українці, руські та інші національності, які були вимушені тікати від загарбників, а також ті громадяни України, що залишаються в Криму мають знати, чим відрізняється російський репресивний режим і майбутній конституційний лад звільненої від нього частини України.

При цьому слід також зазначити, що згідно міжнародного права лише три народи, які проживають на території сучасної України, мають право на самовизначення. Повторюся, що йдеться виключно про кримських татар, караїмів та кримчаків. Жодна інша національна меншина не є корінним народом та не має права на самовизначення. Отже, псевдореферендум, який провели російські спецслужби так колобаранти в Криму є нікчемним як з точки зору його антиконституційності, так і з точки зору формальних підстав – "права на самовизначення", адже право на самовизнання руськими вже реалізоване у формі Російської Федерації.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, следите за обновлениями!

Автор:

Источник: obozrevatel.com

Здесь вы можете написать комментарий

* Обязательные для заполнения поля
Twitter-новости
Наши партнёры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.