Самые читаемые записи

НБУ спрогнозував рівень інфляції на кінець року

19 Апр 2022 | Автор: | Комментариев нет »

Інфляція перевищить 20% цього року

За підсумками березня інфляція зросла до 13,7% у річному вираженні, а загалом може перевищити 20% на кінець року.

 

За підсумками 2022 року, інфляція в Україні може перевищити 20%, повідомляється на сайті Національного банку в четвер, 14 квітня.

Як повідомляється, подорожчання товарів та послуг буде зумовлено, зокрема, порушенням виробничих процесів, логістичними проблемами через тимчасову окупацію частини територій, руйнування транспортної інфраструктури та, як наслідок, нерівномірно розподілену пропозицію по окремих регіонах.

На зростання інфляції також вплинуть ефекти перенесення девальвації обмінного курсу гривні, що відбулася напередодні війни та висока вартість енергоносіїв у світі, що чинитиме тиск на вартість палива, товарів та послуг зі значною часткою енергоносіїв у собівартості.

При цьому зростання цін стримуватиметься заходами Нацбанку та уряду, зокрема тимчасовою фіксацією обмінного курсу гривні, що стримує ймовірне погіршення очікувань та подорожчання імпортних товарів, зниженням податків, у тому числі непрямого оподаткування імпорту, фіксацією цін на житлово-комунальні сервіси та адміністративним регулюванням цін на ряд продуктів харчування та палива.

Також стримуватиме інфляцію надлишок пропозиції окремих сільськогосподарських культур через обмежені можливості їх експорту.

У НБУ зазначили, що знову застосовуватимуть облікову ставку та інші монетарні інструменти для утримання під контролем інфляційних очікувань та поступового зниження інфляції після поновлення функціонування каналів монетарної трансмісії.

Сьогодні НБУ вдруге з початку війни зберіг облікову ставку на рівні 10%.

За даними Держстату, у березні зростання споживчих цін прискорилося до 4,5% і в річному вираженні склало 13,7%.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet


Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net

Здесь вы можете написать комментарий

* Обязательные для заполнения поля
Twitter-новости
Наши партнёры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.