Як кинути пити алкоголь. Як формуэться чоловiчий алкоголiзм
Зазвичай чоловіки схильні тримати емоції у собі. Крім того, їхня робота часто пов'язана або з екстремальними фізичними навантаженнями, або з колосальною відповідальністю (наприклад, на керівних посадах). Втома, що накопичилася, вимагає відпочинку, розслаблення. Тут і таїться небезпека, оскільки “на допомогу” приходить алкоголь.Чинник “суспільного впливу” також не можна заперечувати. У суспільстві підтримується відпочинок у барі, у компанії, з обов'язковими тостами та випивкою. До спиртного в компанії звикають дуже швидко, адже воно "розв'язує мову", дозволяє швидше заводити знайомства. Людина, що випила, вважається себе більш привабливою, цікавішою співрозмовником. Саме так і починає формуватись психологічна залежність.
Також серед причин чоловічого алкоголізму обов'язково варто зазначити такі:
1. Генетична схильність. Справді, за статистикою, діти алкоголіків швидше спиваються.
2. Вплив суспільства. На жаль, російський менталітет такий, що бажання випити вважається “почесним”, а не соромним. Приводів є безліч: обмити покупку, випити за зустріч, відсвяткувати підписання договору та завершення угоди. Незважаючи на те, що зараз у моді здоровий спосіб життя, спорт і тверезість, ставлення до тих, хто зовсім не п'є, свідомо насторожене. Саме тому матеріальне становище не має великого значення: у групі ризику і робітники, і бізнесмени. Велике значення має оточення і традиції, що склалися в ньому.
3. Біологічні причини чи особливості організму. Так, порушення обміну речовин, спричинені захворюваннями ендокринної системи, можуть призвести до того, що людина звикне до спиртного набагато швидше.
4. Економічні чинники. Чим більше людина впевнена у завтрашньому дні, тим нижчий у нього рівень стресу. Запійними алкоголіками найчастіше стають ті, хто відчуває тривогу з приводу завтрашнього дня, хто бачить у спиртному можливість “уникнення дійсності”.
5. Проблеми із комунікацією, психічні порушення. Тоді людина п'є, щоб швидше "влитися в колектив" і знайти собі "друзів".
Ми пропонуємо, відео тренінги для керівників, а також, відео тренінг активні продажі по телефону, що проводить Наталія Дехтярьова.
Симптоми та ознаки чоловічої алкозалежності
Перший симптом алкоголізму - неконтрольована стійка потяг до спиртного. У чоловіка виникають нав'язливі думки щодо випивки, він зайнятий плануванням, шукає гроші на пляшку або постійно думає про те, де і як він зможе випити. Часто серйозне захворювання, неконтрольована потяг до спиртного виникає як “просте бажання” випити після роботи пляшечку пива та розслабитись.
Пивний алкоголізм також існує. Якщо ви бачите, що "хмільне пінне" присутнє в житті щодня, а без нього чоловік злиться і дратується, слід обов'язково звернутися до фахівця.
Алкоголіки п'ють всупереч усьому, навіть якщо це погіршує їхню якість життя, обов'язково похмелюється вранці після пиятики, щоб “не хворіти”, не може контролювати кількість випитого і навіть не шукає приводу.
Також до симптоматики алкоголізму слід зарахувати:
- Чоловік категорично заперечує залежність;
- без випивки демонструє нестриманість та агресивність;
- поведінка у повсякденному житті, характер змінюються на гірший бік;
- втрачається інтерес до роботи, до сім'ї;
- знижуються імунітет та інтелект;
- Виникає емоційна нестійкість;
- З'являються провали в пам'яті;
- Загострюються хронічні захворювання;
- на обличчі виникають судинні зірочки, шкіра набуває хворого вигляду;
- обличчя набрякає, з'являються мішки під очима;
- Прогресує облисіння;
- Хода стає нерівною;
- Голос огрубує.
Всі ці ознаки можуть поєднуватися між собою та зустрічаються у алкоголіків у різних комбінаціях.
Стадії чоловічого алкоголізму
Існує три стадії чоловічого алкоголізму:
1. Безконтрольне розпивання спиртних напоїв, збільшення кількості їх вживання. Порушується режим сну та неспання, замість хобі та часу на сім'ю людина починає шукати, де і з ким їй випити. На цьому етапі хворий дійсно постійно перебуває у пошуку приводів для випивки, “вірить” у те, що причини та приводи – серйозні.
2. Після “поливів” виникає жорстке похмілля, але алкоголік похмелюється. Відбувається зростання кількості спиртного, проте в організму виробляється толерантність до алкоголю, і людина п'яніє набагато пізніше, після більшої кількості випитого. В наявності дратівливість, зміна психіки, людині стає все складніше виконувати свої обов'язки, сімейні та робітники. У зовнішності проявляються характерні зміни: одутлість обличчя, синюшність носа, тремор рук. Зазвичай ІІ стадія алкоголізму виникає через 5-7 безконтрольного вживання спиртного. На цьому етапі можна говорити про виражену фізичну залежність, оскільки проявляється абстинентний синдром, коли після п'янки обов'язково потрібно знову прийняти спиртне. Виходить, що організм вже перестав реагувати на спирт як на отруту, включивши його в "нормальні" обмінні процеси. Такі хворі часто п'ють запоями та швидко деградують.
3. Третя стадія виникає за 10-12 років. На цьому етапі може допомогти лише комплексне тривале лікування, але у пацієнта можливі часті зриви. Настрій та поведінка повністю залежить від того, чи є випивка. Справа в тому, що на цій стадії алкоголізму особистість вже практично повністю зруйнована, а організм не витримує постійного токсичного навантаження.
Виходить, що у групі ризику – всі, хто регулярно вживає алкоголь.
Хронічний алкоголізм у чоловіків - у чому відмінність хворих на любителів випити
Хронічних алкоголіків від любителів "пропустити по чарці" можна відрізнити за такими ознаками:
- похмілля нестерпно, тому виникають запої, коли спиртне вживається цілодобово;
- людина живе у стані постійної втоми, млявості, але на пошуки чергової пляшки сили завжди перебувають;
- очевидна деградація з вираженими психозами та провалами в пам'яті;
- сильне та постійне бажання випити не обумовлено жодними подіями;
- очевидно загострення хронічних захворювань.
На жаль, на останній стадії алкоголізму практично неможливо відновити організм до “дозапійного” стану. Однак припинити деградацію та руйнування можна.
Які наслідки чоловічого алкоголізму?
Алкоголь - токсична отрута. Він б'є по печінці, мозку, кишечнику, серцю. Печінка страждає насамперед, тому що її завдання — позбавляти організм токсинів. Однак регулярне вживання спиртного у великих дозах перевищує силу природного метаболізму, тому спирт потрапляє в кров, звідки розноситься абсолютно всіма органами.
У чоловіків-алкоголіків часто виникають варикози та інсульти. Це з тим, що спирт знижує еластичність судин, робить їх крихкими, отже, ризик крововиливів зростає у рази.
Також порушується робота клітин м'язової тканини, знижується потенція. До поширених проблем можна віднести:
- захворювання ШКТ, від гастриту та виразки до раку кишечника;
- цироз печінки;
- панкреатит та інші патології підшлункової залози;
- серцево-судинні захворювання, від гіпертонії та ішемічної хвороби до інфарктів;
- зниження імунітету, часті застудні захворювання;
- Поява епілептичних (судомних) нападів;
- Деменція;
- неконтрольована агресія, галюцинації (“біла гарячка”) та інші психологічні проблеми.
Особливості лікування чоловічого алкоголізму
Якщо пацієнт повністю мотивований і проходить комплексне кваліфіковане лікування, то можливе повне лікування алкоголізму II і навіть III ступеня. В обов'язковому порядку проводиться психологічна робота, причому не лише з пацієнтом, а й із його родичами (з родиною, із найближчим оточенням). Дуже важливо правильно мотивувати чоловіка, давати йому зрозуміти, що він любимо, що він здатний впоратися з проблемою, що зможе взяти ситуацію під контроль.
Як було написано вище, алкоголізм у чоловіків виліковується повністю. Зазвичай лікування будується таким чином, що пацієнт проходить усі стадії, від детоксикації організму медикаментами до відновлення нормальних соціальних зв'язків. На кожному з цих етапів передбачається повна відмова від алкоголю. Якщо чоловікові складно контролювати себе, то краще пройти кодування, завдяки якому буде забезпечено 1-5 років тверезості.
Предыдущая статья
Следущая статья
Вернуться