Як швидко кинути курити при великому стажi курiння?

Курець із великим стажем може викурювати 35-40 цигарок на день. Звичайно, така кількість нікотину та смол, що надходять в організм щодня, не можуть не позначатися на здоров'ї. Проте розпрощатися із негативною звичкою вкрай складно. По-перше, сигарети стають частиною всіх повсякденних ритуалів. Вони так "органічно" вбудовуються в життя, що асоціюються з відпочинком, з розслабленням, з перепочинком, а також "допомагають" у моменти нервової напруги. По-друге, і сам організм починає вважати речовини, що надходять, чимось важливим, і включає нікотин в обмінні процеси. Тому так складно позбутися шкідливої звички, адже потрібно переконати себе, а організм “вимагатиме”.

Не дивно, що багато курців з великим стажем намагаються йти за методикою “поступового відвикання”, просто зменшуючи кількість сигарет, що щодня викурюються. Насправді такий шлях не дозволяє повністю відмовитися від куріння. Зменшити шкоду можна, але трохи. Позбутися потенційних або вже виниклих проблем зі здоров'ям можна тільки після повної відмови від куріння.
Читайте також, як розраховується орендна плата за землю?, а також, як розрахувати орендну плату за пай? Розповідять юристи, практики.

Однак багато хто боїться різко кинути палити. Хоча курець зі стажем 18 років може бути зовсім молодою людиною, 33-38 років, і його організм зможе повністю відновитися навіть після такого “забруднення”. Проте багато хто цікавиться — що буде, якщо кинути палити різко? Курці побоюються перепадів настрою, аритмій та порушень серцевого ритму, набору зайвої ваги тощо. Давайте розберемося, чи справді небезпечно різко кидати курити і чи може організм людини негативно відреагувати на відмову від цигарок?

Чи варто кидати курити після 20-30 років куріння
Якщо курець зі стажем хоче кинути палити, але сумнівається у власній витримці, він може переконати себе, що різка відмова небезпечна. Насправді, немає жодних досліджень, які б стверджували, що продовжувати курити безпечніше, ніж кинути.

Якщо думаєте, чи варто кидати палити після 42 років, то відповідь лікарів буде однозначною — так! Продовжуючи щодня викурювати 5, 10, 20 цигарок та більше, людина руйнує свій організм. Виникнення хронічних і навіть невиліковних хвороб у разі — питання часу.
Але залишається головне питання — як кинути курити з великим стажем куріння? Деякі щасливці мають такий сильний дар самовпевненості, що можуть просто відкласти сигарети і більше до них не доторкнутися. Проте таких одиниць. Більшості може знадобитися допомога спеціаліста-нарколога, і це абсолютно нормально.

Що відбувається з організмом після відмови від куріння
Відмова від куріння відбудеться легко, якщо людина вже налаштована кидати психологічно, якщо вона переконала себе, що без цигарок її життя стане кращим і здоровішим. Це більше психологічний фактор, ніж якісь порушення нервової системи.

Часто радять переключитися на карамель, горішки чи насіння. Тут криється досить серйозна небезпека. По-перше, ви можете замість однієї поганої звички придбати іншу, пов'язану з порушенням харчової поведінки. По-друге, саме через таких “замінників” і одужують, коли кидають палити. Наприклад, якщо замість 40 цигарок на день з'їсти 40 цукерок, то це буде близько 2000 ккал "зайвих", що негайно позначиться на фігурі.

Якщо різко кинути курити з великим стажем куріння, то здоров'я поступово покращуватиметься. Фахівці, які повертають до нормального життя людей із залежностями, керуються статистикою: щороку від наслідків куріння помирає майже 5 мільйонів людей. Водночас від спроб кинути цигарки не загинув ще жоден.

Поради фахівців щодо методики різкого відвикання
Думки лікарів сходяться на тому, що різка відмова від куріння не призводить до негативних наслідків. Але, звичайно, знадобиться велика витримка, щоб позбавитися багаторічної звички. Іноді буває, що паморочиться в голові, але, як правило, це більше пов'язано з психосоматикою, ніж з реальними порушеннями в роботі органів.

Найважче витримати перший день. Після того, як чергова порція нікотину не надходить до організму, судини розширюються, а величина артеріального тиску збільшується. Крім того, з'являється нервозність та гостре бажання поїсти. Може бути навіть напади неконтрольованого голоду. До цього просто потрібно бути готовим. Набагато краще пити воду, ніж постійно їсти протягом дня. Третього дня може виникнути апатія. У цей час з організму виводяться продукти розпаду нікотину. Слід знати, що неприємні симптоми можуть зберігатись від 10 до 14 днів у середньому.
Партнери розповідять, строк дії ухвали про тримання під вартою, продовження строку тримання під вартою.

        Ось що радять фахівці, щоб пройти цей шлях легше:
  - Уважно вивчіть інформацію про шкоду куріння, почитайте останні наукові дослідження, переконайтеся, що нікотин дійсно руйнує ваш організм.
  - Пам'ятайте, що організм має дивовижну властивість відновлюватися. Не варто думати, що легким вже завдано непоправної шкоди, а отже, і кидати курити немає сенсу. Насправді пошкоджені клітини легеневої тканини відносно швидко змінюються на здорові. За кілька років загроза виникнення раку легень відступає.
  - Лікарі Оксфордського університету наводять статистику такого роду: ті, хто кидав різко, були твердішими у своєму рішенні і не поверталися до сигарет. Однак і вони стверджують, що курси поведінкової терапії в наркологічній клініці дозволяють легше досягти стабільного результату.
  - Додатково рекомендуються препарати для підтримки серця та зниження холестерину в крові. Також можна приймати вітамінні комплекси за віком.
  - У будь-якому випадку, прогноз щодо серцево-судинних захворювань після відмови від куріння покращується.

Звичайно, після повної відмови від куріння запускаються процеси очищення та відновлення організму. Їх можна прискорити в умовах клініки або, якщо пройти детокс. У “природних умовах” для очищення знадобиться 1-2 роки.
Предыдущая статья
Следущая статья


Вернуться
Twitter-новости
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.