Як правильно вибирати каву в зернах
Аромат справжньої натуральної кави заворожує навіть затятих шанувальників чаю. І хоча суперечки про користь цього напою тривають жодне десятиліття, люди продовжують його любити та вживати. Випити кави - стало традицією, якимось гарним тоном. Вранці вдома або по дорозі на роботу ми викроюємо час для того, щоб наповнитися енергією, підбадьоритися та з гарним настроєм розпочати свої робочі обов'язки. Проте, поціновувачі кави можуть розчаруватися… Для того, щоб повністю розкрити тонкощі напою та, зокрема, задовольнити свій особистий смак, потрібно мати певну базу знань. Навіть якщо ви берете каву в кав'ярнях, вам достатньо поставити пару питань баріста, щоб визначитися з тим, наскільки їхнє зерно підійде під ваш смак. Пам'ятайте, що якісний продукт, підібраний на смак, здатний не тільки тонізувати тіло, але й покращувати настрій, забезпечуючи задоволення від кавової церемонії.Тонкості вибору
Щоб не розгубитися від великої різноманітності, яка є на прилавках магазину, слід йти шляхом основних параметрів. Перше – вибираємо серед зернової кави. Так як розчинна (сублімована) кава виходить шляхом переробки низькосортної сировини з додаванням різних інгредієнтів у вигляді ароматизаторів, барвників, консервантів і далі. Як ви знаєте, з натуральністю продукту тут мало спільного. Тим більше, що смак і аромат від розчинної кави не зрівняється зі свіжозавареним зерновим.
Друге, вибір гарної кави ґрунтується на:
- сорт;
- обсмажування;
- зовнішні показники якості;
- відповідність упаковки та маркування;
- відомості про виробника;
- Термін придатності.
Якого сорту буває кава?
Основна частка ринку — арабіка та робуста. Плоди аравійського кавового дерева (арабіка) дорожчі, крупніші, а смак напою м'який, дозрівання зерен повільне, що сприяє накопиченню ефірних олій. Кава з арабіки має оксамитовий смак з невеликою кислинкою. Також у цих кавових зерен є сорти, які залишають приємний післясмак: цитрусове, шоколадне, горіхове або вершкове.
Робуста в порівнянні з арабікою дешевша кава, а зерна дрібніші. Він міцний та гіркий за смаком, з високим вмістом кофеїну. Для порівняння - частка алкалоїду в робусті досягає 4% (найбільше кофеїну у зерен з Конго та Уганди), а в арабіці не більше 2%.
Але… щоб поєднати фортецю з приємним смаком, виробники часто заважають ці два сорти зерен. У кожного виробника свої пропорції, але не всі вказують їх на упаковці, що відпускається. І хоча додавання робусти здешевлює продукт, але точно, не погіршує його якість.
Обсмажування та її ступінь.
Ступінь обсмажування впливає на підсумковий смак зерна. Все тому, що при тепловій обробці частина ароматичних сполук руйнуються, проте вміст кофеїну залишається незмінним. Що стосується смаку та аромату – він змінюється залежно від інтенсивності термічної обробки. Тому рекомендовано при покупці звертати увагу на той самий ступінь обсмажування, який пояснює який смак має зерно.
- Легка обсмажування також відома під назвою "Скандинавська" – кавові зерна бежевого відтінку, на смак напій м'який і позбавлений гіркоти;
- Середня обсмажування або "Американська" – зерна коричневого кольору, сам напій виходить з легкою гіркуватістю, ми пропонуємо зернова кава з Бразилії;
- Повна обсмажування або "Віденська" – сировина насиченого коричневого кольору. За рахунок високого вмісту ефірних олій зерно має блискучу поверхню. За смаком напій виходить солодкуватий;
- Сильна обсмажування "Французька" - зерно темно-коричневе. На смак терпке з гіркотою.
- Максимальна обсмажування "Італійська" – зерно практично чорного кольору з яскраво вираженим паленим запахом.
Згідно зі статистикою з усіх перерахованих вище ступенів обсмажування великою мірою користується популярністю середня "Американська". Найчастіше саме таке зерно закуповується кав'ярнями і саме воно найчастіше зустрічається на полицях у магазині.
Важливо! Зернова кава в Україні, зберігає свій аромат і смак протягом 40 днів після обсмажування. Після закінчення цього терміну кава поступово втрачає свої якості.
Предыдущая статья
Следущая статья
Вернуться