Як вiдкрити кальянну з нуля, бiзнес-план

Представляємо огляд кальянного бізнесу в минулому році та детальну інструкцію, як відкрити кальянну з нуля. Крім розрахунків, стандартних для бізнес-плану, у статті міститься огляд законодавчих ініціатив, що впливають на кальянну індустрію минулого року.

Кальянна промисловість
Думка Олег Андрієнко, бренд-шефа кальянної та консультанта цієї статті, сьогодні України — наші фахівці та наші продукти мають попит у всьому світі. У нас виробляють і кальяни, та аксесуари, і витратні матеріали.

Кальянні називають по-різному: курильний клуб, центр парових коктейлів, лаундж-бар. За даними 2ГІС, на березень 2021 року у Москві працюють близько 300 кальянних.

Обмеження з куріння сильно відбилися на бізнесі, але кальянні як місце дозвілля не втратили своєї популярності серед жителів міст. Тим не менш, існують і соціальні упередження, що не дозволяють любителям кальянного диму відкрито заявляти про свої переваги такого виду відпочинку. Також певною мірою перешкоджають розвитку кальянного бізнесу закони, що приймаються в рамках державної антитютюнової кампанії. Тим часом, у законах, що приймаються, є і позитивні моменти.

  *** Степченков Ярослав - Я думаю, що нововведення, що ускладнюють роботу кальянної індустрії, це загалом добре. Тому що велика кількість місць, які не відповідають взагалі жодним санітарним нормам (де не миються кальяни, не дотримуються елементарних правил гігієни), — вони закриються. Або їм доведеться адаптуватися і стати кращим.

В Україні діє Кальянна асоціація, яка бере активну участь у розробці заходів, які б дозволили кальянному бізнесу зайняти гідну нішу в економіці країни. Проблема в тому, що зараз більша частина кальянних у тіні. Але виключно через слабку розробленість юридичної бази.

Пропонуємо цікаві поради - Як залучити гроші та мати все, чого ви бажаєте? А також, Психологія спілкування з клієнтом: дієві прийоми роботи, від психолога.
 *** Важливо! Закон «Про охорону здоров'я громадян від впливу тютюнового диму та наслідків споживання тютюну» забороняє вживання тютюну у громадських місцях. Отже, працюючи законно, ви зможете продавати лише парові коктейлі.

Що таке паровий коктейль?
Паровий коктейль іноді ще називають курильні камені. Суть технології в тому, що на пористі мінерали з високими абсорбуючими властивостями наносять гліцерин, патоку або мед, а також ароматизатори, аналогічні тим самим, що використовують при виготовленні кальянного тютюну. При забиванні кальяну каміння грають роль тютюнової суміші. У процесі прогріву аромат випаровується та забезпечує смачний та густий дим.

Цільова аудиторія кальянного клубу

Одним із критеріїв вибору кальянної як місця зустрічі є цінова доступність дозвілля. Так, один кальян може коштувати, наприклад, 1000 рублів, а розділити його можна між трьома друзями. У кафе чи пивній компанія із трьох друзів витратила б більше грошей.

Основна аудиторія кальянних – соціально активні люди віком від 20 до 40 років. Курильні клуби часто відвідують компанії друзів-бізнесменів, які обговорюють справи за потягуванням ароматного диму, або закохані парочки, або подруги, які прийшли посекретничать у розслаблюючій атмосфері.

  * Приклад короткого опису кальянної для бізнес-плану (резюме проекту)

Види послуг, що надаються
Відвідувачі закладу матимуть змогу замовити кальян, напої та їжу, посидіти у розслаблюючій атмосфері, почитати книгу, пограти у настільні ігри, подивитися фільм.

Особливості внутрішньої структури організації - пропонує Наталія Дегтярьова, директор кафе.
Планується відкриття однієї кальянної у приміщенні площею 100 м2. Графік роботи – з 11.00 до 00.00. Для обслуговування відвідувачів першому етапі досить двох співробітників, які працюють позмінно. Також потрібний адміністратор. Функції бухгалтера та маркетолога (SMM-фахівця) можна вивести на аутсорс або доручити віддаленим співробітникам.

Географія
Відкрити кальянну планується у Москві. Вимоги до місця: недалеко від бізнес-центрів та в межах пішої доступності для мешканців навколишніх будинків.

Запланований інтер'єр приміщення
Місця з низькими столиками та м'якими диванами, розмежовані легкими перегородками (загалом близько 10 точок, розраховані на 20-30 відвідувачів одночасно). Планується барна стійка, де будуть представлені ароматні суміші та напої в асортименті.

  ** Приміщення для кальяну. Вимоги закону, розповідає Михайло Колосенко, юрист.

Складіть чек-лист із усіма вимогами до приміщення. Наприклад, відстань до метро, ??поверх, розташування поблизу інших розважальних центрів або закладів громадського харчування, вимоги до орендаря та договору оренди, конструктивні вимоги до простору. Останній пункт дуже важливий, оскільки для організації кальянної необхідно забезпечити хорошу витяжку та вентиляцію. Докладніше про це буде нижче.
Як грамотно вибрати місце для бізнесу

Пожежна безпека.
Під час роботи з вугіллям та відкритим вогнем необхідно отримати дозвіл на відкриття кальянної від органів пожежної безпеки. Для цього потрібно звернутися до управління ДПС МНС Росії за місцем реєстрації бізнесу та написати заяву на перевірку приміщення. Співробітники ДПС МНС прийдуть, оглянуть приміщення та видадуть дозвіл на відкриття кальянної.

Для того щоб пройти перевірку на пожежну безпеку, необхідно придбати вогнегасники (1 шт. на 100 м2), встановити пожежну сигналізацію та/або систему автоматичного гасіння пожежі та підготувати видимий всім відвідувачам план евакуації. Також увагу необхідно приділити вибору спеціальних оздоблювальних матеріалів, текстилю та ін., провести спеціальну обробку меблів, штор та килимів матеріалів спеціальними захисними складами.
Предыдущая статья
Следущая статья


Вернуться
Twitter-новости
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.