Самые читаемые записи

Що робити, якщо не в змозі повернути кредит

15 Авг 2023 | Автор: | Комментариев нет »

Жоден позичальник не застрахований від того, що виникнуть непередбачувані ситуації в житті, які ускладнять повернення кредиту, взятого у банку чи кредитній організації. Причини можуть бути дуже поважними і дріб’язковими. У будь-якому випадку не вартує переховуватися від працівників закладу, з яким заключено договір, тому що цей шлях ще більше ускладнить ситуацію. Працівники банку у випадках переховування клієнтів звертаються до колекторів чи відділи по роботі з простроченою заборгованістю, а далі у суд. Якщо суд відкриє судове провадження, то це загрожує описуванням майна боржника, стягуваннями з заробітної плати тощо.

Найкращий вихід із ситуації – прийти в банк і чесно повідомити про проблеми з виплатами. Найчастіше приймається один з трьох варіантів: реструктуризація чи рефінансування, відстрочка або кредитні канікули.

Реструктуризація – це процедура, яка передбачає перегляд банківською установою умов і порядку виплат кредиту на рахунок установи. Фінансова обтяженість позичальника може бути зменшена за рахунок нового розрахунку платежів, перерахунку відсотків, шляхом збільшення терміну погашення, тимчасовим припиненням нарахування відсотків. Банки нечасто погоджуються на зменшення відсоткової ставки, але це найбільш оптимальний розв’язок проблеми для позичальника.  

Кредитні канікули – це відтермінування від виплати кредиту від 1 до 12 місяців. Відстрочку мають можливість отримати добросовісні позичальники, які не порушували договір раніше і які надали відповідні довідки з поясненням неспроможності погасити заборгованість (виписки з лікарні, що засвідчують про хворобу самого позичальника чи близьких йому людей або свідоцтво про народження дитини тощо). Зазвичай, у випадку, коли банк пішов назустріч клієнтові, то укладається додаткова угода – доповнення до діючого договору.

Рефінансування – це можливість погасити готівковий кредит за рахунок іншого банку на вигідних умовах (збільшення або зменшення терміну виплати боргу або зниження відсоткової ставки). Для нового банку прийдеться збирати пакет документів, витрачати гроші на комісії. Кредитний брокер – спеціаліст, який надає консультації, підбирає найбільш вигідний банк, допомагає у зборі та оформленні документів. Тому, часто клієнти звертаються за допомогою до професіонала з метою зекономити час і нерви. Правда, важливим у виборі брокера є хороші відгуки про нього попередніх клієнтів.

Джерело: http://vborg.com.ua/

Здесь вы можете написать комментарий

* Обязательные для заполнения поля
Twitter-новости
Наши партнёры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.