Самые читаемые записи

В Україні запровадили 100% гарантії вкладів на період війни

19 Апр 2022 | Автор: | Комментариев нет »

Держава гарантуватиме 100% вкладів на час війни

Максимальна сума відшкодування за вкладами зросте втричі та становитиме 600 тисяч гривень.

 

Президент Володимир Зеленський підписав закон №2180-XI про повне гарантування державою вкладів фізосіб на період воєнного стану та три місяці після його завершення. Про це у вівторок, 12 квітня, повідомив голова Комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Закон також встановлює, що згодом максимальна сума відшкодування за вкладами становитиме 600 тисяч грн., порівняно з 200 тисячами грн.

Також до загальної системи гарантування вкладів буде включено державний Ощадбанк, який сьогодні єдиний має 100% гарантію вкладів. Власники депозитів в Ощадбанку терміном понад 12 місяців після набуття чинності законом отримають право на дострокове їх отримання.

При цьому вкладення у депозитні та ощадні сертифікати банку вкладами не є.

Крім того, закон скасовує зобов'язання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за векселями, виданими ним у 2015-2016 роках Мінфіну. Станом на вересень 2021 року залишок становив 45,7 млрд грн за номіналом векселів та понад 62,5 млрд грн відсотків, які мають бути нараховані до 2031 року.

Закон також доручає Рахунковій палаті невідкладно провести аудит роботи ФГВФО у 2016 - 2019 роках.

Верховна Рада ухвалила закон про гарантію 100% за банківськими депозитами 1 квітня.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet


Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net

Здесь вы можете написать комментарий

* Обязательные для заполнения поля
Twitter-новости
Наши партнёры
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.