Державні закупівлі в Україні можуть проводитись виключно за допомогою сервісу «Прозоро». Це обов’язкова умова для всіх компаній та підприємств. Подібні дії прописані у законодавстві та набрали чинності з 1 квітня 2016 року. Проведення державних закупівель відбувається відповідно до низки вимог.
Які види закупівель можуть проводитись
Класифікацію заведено розглядати з погляду вартості товарів. Максимальний рівень вартості та норми для проведення позначено у законі №922 «Про публічні закупівлі». У цьому документі виділяються такі варіанти.
- Допорогові. Цей вид закупівель відноситься до тих, що мають вартість, нижчу за вказаний поріг. Наприклад, товари та послуги не повинні перевищувати за вартістю 200 тисяч гривень, інші сфери господарювання можуть здійснювати закупівлі на суму до одного мільйона гривень. Роботи на допорогових оборудках не повинні перевищувати півтора мільйона гривень. У цьому випадку також є виняток для окремих сфер, які можуть придбати товари вартістю до п’яти мільйонів гривень.
- Надпорогові. До цієї категорії можна віднести торги, що відбуваються на суму, що перевищує максимальну межу. У цій категорії договори на товари та послуги не повинні бути нижчими за 200 тисяч гривень, а деякі сфери мають формувати договори на вартість від одного мільйона гривень. Вартість робіт у цьому випадку буде вищою за півтора мільйона гривень, а в деяких випадках більше як п’ять мільйонів гривень.
Всі ці категорії дозволяють сформувати та розрахувати великі або маленькі закупівлі. Як показує практика. І тут переважає перша категорія. Другий варіант більше має відношення до великих підприємств.
Що потрібно для проведення державних закупівель
Насамперед підприємства та підприємці мають зробити реєстрацію на сервісі «Прозоро». Для цього потрібно підібрати ліцензований майданчик, який відкриє доступ до всіх функцій. Цим майданчиком може бути Українська універсальна біржа. Вона знаходиться на веб-сайті tender.uub.com.ua. Потрібно провести не лише реєстрацію, а й перевірку реальності компанії. Для цього потрібно використати цифровий електронний підпис або провести транзакцію з розрахункового рахунку.
Стати учасником може будь-хто. Це може бути фізична чи юридична особа, яка буде громадянином України. Також це може бути нерезидент країни. Для всіх обов’язковою умовою є лише реєстрація.
Для проведення торгів потрібно оформити заявку на сайті та викласти її у спільний доступ. Вона має повністю відповідати всім нормам та вимогам. Додатково товари на закупівлі мають належати до спеціального переліку. Позиції поза списком не можуть бути виставлені на державні закупівлі, тому що їх підприємство має купувати за власний бюджет, і не поширюються пільги.
Усі закупівлі обов’язково перевіряються контролюючими органами. Це зроблено для того, щоб унеможливити порушення законодавства України та запобігти корупційним діям на великих надпорогових торгах з великою кількістю учасників.
Отправить ответ
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.