Правила та принципи спiлкування з клieнтом

Більшість спілкування з клієнтом в інтернеті будується через письмову мову. Клієнти судять про вас за статтями, листуванням у соціальних мережах, розсилками, відгуками та відповідями на них. Одна зрадлива фраза може відштовхнути покупця.

Є базові правила, яких варто дотримуватись у спілкуванні, незалежно від сфери діяльності компанії:
 - Виявляйте індивідуальний підхід, орієнтуйтесь на потреби клієнта. Покупець повинен відчувати турботу про себе, бажання допомогти, а не просто продати.
 - Говоріть із клієнтом зрозумілою для нього мовою, щоб співрозмовник не сумнівався у своїй компетентності. Вміння правильно говорити з клієнтами заощадить час на роз'яснення термінів, і тим самим дозволить більше розповісти про переваги пропозиції.
 - Зберігайте діловий характер спілкування: не спізнюйтеся на зустрічі, своєчасно відповідайте на дзвінки та листи, серйозно ставтеся до робочих питань та прохань - розповідає Лолiта Лейко бізнес тренер.
    Підтримуйте бездоганний вигляд не тільки при першій зустрічі.


Принцип "клієнт завжди має рацію" — дуже розумний, але треба пам'ятати, що для кожного правила існують винятки. Від клієнтів-маніпуляторів краще відмовитись, тому що вони не тільки витратить ваш час та нерви, але й можуть нашкодити репутації.

Як поводитися з важкими людьми?
Психологи вважають, що перед будь-яким спілкуванням, і особливо з конфліктними людьми, потрібно налаштувати себе, як налаштовують музичний інструмент.

По-перше, наше тіло має займати стійку позу, а ми самі – випромінювати впевненість у собі. По-друге, ми маємо говорити те, в чому твердо переконані, і що для нас важливо. І по-третє, якщо ми відчуємо, що нас намагаються «вибити з колії» і провокують на емоції, слід зосередити свій погляд на будь-якій точці, яка служитиме для нас символом стійкості.

Налаштовуємо себе
Перед початком розмови з важкою людиною варто сказати собі (подумки чи вголос): "Я зроблю все, щоб наше спілкування не скінчилося сваркою".
Не слід забувати, що правда суб'єктивна, і в кожного вона своя.

Тому наш співрозмовник не повинен думати, як ми, погоджуватися з нашою думкою, вірити нам, любити і розуміти нас. У будь-якій розмові важливо досягти консенсусу, а не наполягти на своїй.

Поважати
Будь-якого співрозмовника, хоч би яким важким він виявився, треба поважати. Він, як і ми, має право помилятися та бути недосконалим.
Розмова з важкою людиною нерідко переходить від обговорення подій та фактів у суперечку із образою та обговоренням особистих якостей

Один із співрозмовників використовує такий прийом від безсилля як останній аргумент. Важливо не піти на поводу у агресора і не піддатися емоціям. При перших ознаках роздратування можна згадати якийсь черговий жарт або перейти на іншу тему, і ще ми пропонуємо бізнес консалтинг Київ, та в інших містах України.

Налаштовуємось на одну хвилю
Щоб діалог із важкою людиною був результативним, важливо налаштуватися з ним на одну хвилю, відчути його. Подумки можна звернутися до нього зі словами: «Мені важлива твоя присутність і цікаві твої думки, незважаючи на те, що я з тобою не згоден».
Перед активним конфліктантом не можна виявляти слабкість навпаки, він має відчути в нас впевненість, спокійну силу та готовність до рішучої відсічі.

"Агресору" треба дати зрозуміти, що якщо він перейде "червону межу", то зіткнеться з ще більш потужною нашою агресією, яку ми поки що стримуємо.

У той же час існує думка, що люди - "агресори" мають хворе самолюбство, запальні, зате швидко відходять. Тому, щоб уникнути відкритого конфлікту, потрібно не намагатися їх переконати, а дати їм можливість «випустити пару», і тоді в них уже не залишиться сил на те, щоб суперечити.

- Всезнайці добре продемонструвати нашу ще більшу в порівнянні з ним поінформованість або іронію.
- З максималістом, який любить завжди бути правим, потрібно бути терплячим і витриманим.
- Прихованій людині можна натякнути, що їй нема чого нас побоюватися, бо інтриги та маніпуляції не наш коник.
- Мовчуна можна розговорити, вгадавши тему, яка викликає у нього інтерес. Цілком ймовірно, що людина мовчить через занижену самооцінку, тільки тому, що їй здається, ніби вона нікому нецікава.
- Скаржників та песимістів легко образити іронією. Для них головне, щоби їх вислухали. Ще краще? структурувати їхню проблему та запропонувати варіанти її вирішення. А протиотрутою від їхнього негативу служитиме випромінюваний нами оптимізм.
- Нерішучі люди потребують схвалення, а брехуни викриття.
- Надмірно поступливій людині, яка з усім згоден, треба дати зрозуміти, що ми потребуємо її думки, а не її згоди.
- Помилковий альтруїст, швидше за все, розуміє непорядність своєї внутрішньої «бухгалтерії», тому йому варто натякнути, що його вчинки не мають нічого спільного з безкорисливістю.
- З пасивною конфліктною людиною треба бути терплячою та гнучкою. Варто запитати себе: ця людина така з усіма чи тільки з нами? Якщо тільки з нами, то ми самі дали йому привід так до нас ставитися. Недарма кажуть: з нами поводяться так, як ми самі дозволяємо із собою поводитися.


Предыдущая статья
Следущая статья


Вернуться
Twitter-новости
Читать нас
Связаться с нами
Наши контакты

hardlod@gmail.com

О сайте

Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете или присланы посетителями сайта и предоставляются исключительно в ознакомительных целях. Права на материалы принадлежат их владельцам. Администрация сайта ответственности за содержание материала не несет. Если Вы обнаружили на нашем сайте материалы, которые нарушают авторские права, принадлежащие Вам, Вашей компании или организации, пожалуйста, сообщите нам.