Як справлятися зi страхами
Боятися – це нормально. Однак іноді страх нас паралізує, не даючи рухатись уперед. У результаті досягнення цілей відсувається все далі й далі, бо ми стоїмо дома.Чим небезпечний страх? Насамперед він змушує нас відкладати дії, необхідні для досягнення результатів. Цей стан може тривати дуже довго, іноді все життя.
"Страх зміцнює всі ментальні бар'єри, створюючи історії, які змушують прокрастинувати, зациклюватися, сумніватися в собі і зрештою відмовлятися робити те, що необхідно для бажаного способу життя. Він буває настільки сильним, що не дає навіть спробувати подолати перешкоду на дорозі. Тривале життя з такими почуттями та поведінкою робить ці вигадані історії чи не реальними. Вони пускають глибоке коріння і починають визначати сприйняття світу, тож навіть думка піти проти паралізує", — думка Наталії Дехтярьової, психолог. Яка пропонує Консалтинг для бізнесу, а також і онлайн тренінги управління фінансами організації, для фінансистів, фінансового менеджменту, для бухгалтерів. ***********
Він виділяє три головні страхи, які заважають нам жити. Розберемося, як вони працюють і як із ними боротися.
Перший страх - невдача
Мабуть, це найочевидніший чинник, якого боїться більшість, адже ми можемо працювати скільки завгодно старанно, віддавати всі сили, проте це не гарантує успіху. І усвідомлення цього факту лякає багатьох людей настільки, що вони роками не роблять жодних дій.
На думку автора книги, подолання страху невдачі криється навіть не в тому, щоб запобігти її. Головне — усвідомити, що потенційний провал швидше за все не буде таким жахливим, як здається.
*** "Не забувайте, що настирливий голос у голові хоче переконати вас у тому, що невдача - це катастрофа, коли насправді це просто частина процесу навчання чи освоєння чогось нового. Насправді, якщо ви візьмете будь-яку успішну людину і розберете складові його успіху, то ясно побачите, що невдача відіграє ключову роль у його здобутках", - вважає Немирівський Ігор Борисович.
Сприймайте труднощі та невдачі як сходинки для досягнення успіху, які можна використовувати для навчання та зростання. Вони допомагають бути кращими, але тільки якщо вчитися на своїх помилках.
Другий страх - успіх
Це не менш вагома причина, яка змушує нас зупинитися та саботувати досягнення мети.
*** "Зазвичай це виглядає так: на порозі чогось великого вас охоплюють побоювання, що все розвалиться. В результаті ви починаєте турбуватися про те, що недостатньо здатні або не зможете впоратися з майбутніми труднощами. позначиться на житті, і переконувати себе, що насправді не хочете його.
Наприклад, людина отримала запрошення на нову роботу, але замість натхнення вона чомусь шукає причини відмовитись. Це і є страхом успіху. Байрон Моррісон вважає, що для переосмислення потрібно зосередитись на двох речах — здібності та адаптивності. Тобто на тому, що ви знаєте, як досягти успіху та зможете впоратися з перешкодами, які можуть з'явитися у процесі його досягнення.
Замість того, щоб дозволити страху стримувати ваші амбіції, використовуйте його, щоб підсвітити області, де вам не вистачає досвіду. Можливо, потрібні певні знання, щоб досягти підвищення: тоді виділіть час на читання спеціальних книг чи проходження курсів. Або виявиться, що на новій посаді не обійтися без наставника, який допоможе зрозуміти ваші обов'язки.
*** "А можливо, вам просто потрібно подивитися на свої попередні досягнення і зрозуміти, що ви готові до підвищення".
Третій страх - відмова та осуд
Коли людина боїться невдачі чи успіху – це страх за себе. А ось страх відмови і осуду — це страх щодо інших. Деколи нам буває не по собі від того, як інші реагують на наші дії. Наприклад, ви вирішили створити свій бізнес, але постійно озираєтесь на людей. Раптом вони будуть сміятися, ігнорувати чи говорити щось погане, поки ви йдете до мети.
*** "Відмова і осуд дуже легко прийняти близько до серця, оскільки вони показують, хто ви є, що ви помиляєтеся або негідні. Адже якби з вами все було в порядку, навряд чи вам довелося б зіткнутися з відмовою чи критикою, вірно - Насправді ви часто ставитеся до цих відгуків набагато серйозніше, ніж вони того заслуговують.
Тобто, зіткнувшись із відмовою, потрібно розуміти, що ви сприймаєте історію лише з боку вашого сприйняття, ви інтерпретуєте сенс так, як бачите. Наприклад, людину не взяли на роботу, і вона відразу починає думати про себе як недостатньо компетентного співробітника, а насправді вакансію просто вирішили закрити — це зворотний бік, який показує, що справа зовсім не в професійних навичках кандидата.
Якщо ж ви зіткнулися з осудом, не варто приймати це близько до серця. Пам'ятайте, найчастіше справа не у вас, а в людині, яка судить.
Предыдущая статья
Следущая статья
Вернуться